Designteka

wydarzenia

„BOARDERCROSS” w Concordia Design

30.01.2013

31 stycznia w Concordia Design w Poznaniu o godzinie 19:00 odbędzie się wydarzenie łączące design, grafikę, muzykę, sporty ekstremalne i malarstwo. Podczas wystawy “Boardercross” będzie można poznać twórczość niemieckiego malarza, performera i kompozytora Jacques’a Gassman’a, którego do współpracy zaprosiły projektantka Mia Szymczak oraz windsurferka i snowboardzistka Ewa Białkowska, twórczynie marki Silicone Wave (snow i surf bandsy – czyli eko biżuteria dla niepokornych). Wystawę można oglądać w Concordia Design do 3 lutego.

Wystawa „Boardercross” pokazuje przenikanie się różnych dziedzin projektowania i jakie to może przynosić efekty. Powstające w ten sposób produkty użytkowe po prostu chce się mieć tak, jak prezentowaną na wystawie limitowaną kolekcję bandsów na rękę, grafiki i plakaty, deski snowboardowe, na które przeniesione zostały dzieła “apart of me” Jacquesa Gassmanna czy nawet papierowe obrusy inspirowane jego malarstwem.

“Z takiej multidyscyplinarnej mieszanki powstało coś w pełni nowego w swojej symbiozie. Jest to tworzywo cieszące wszystkich, dla których sporty ekstremalne są sposobem na życie, wręcz w mistycznym tego słowa znaczeniu” – mówi współtwórczyni i pomysłodawczyni wystawy Ewa Białkowska.

Łącząc różne potrzeby użytkowników, specjalnie stworzony art kiosk będzie w czasie wystawy proponować w wyjątkowych cenach zakupy prezentowanych prac m.in.: obrazów, plakatów i grafik , a także specjalnie przygotowanej na tą okazję limitowanej edycji art bands’ów z nadrukowanymi obrazami Jacguesa Gassmanna.

Organizatorem wydarzenia jest Silicone Wave – Mia Szymczak i Ewa Białkowska, które oprócz Artysty, zaprosiły także do projektu „Boardercross” młodych grafików, którzy tworzą na co dzień historyjki na surf i snow bandsach. W realizację wystawy zaangażowała się drukarnia Concordia Print, która przeniosła prace na różne możliwe materiały, a Concordia Design udostępniła swoją niezwykłą przestrzeń do zaprezentowania całości zrealizowanego projektu.

Całe wydarzenie muzycznie wspierać będzie TTK Collective.

Bandsy czyli biżuteria dla niepokornych

Moda na giętkie opaski na nadgarstkach, ozdobione żywymi kolorami i oryginalną grafiką powstała w latach 80. w USA. Teraz trend na nieoczywistą, nieekskluzywną i zaangażowaną biżuterię wraca ze zdwojoną siłą i już w sezonie letnim stał się kultową biżuterią młodych, aktywnych osób.

Niezobowiązujący styl, humor, intrygujące wzornictwo i możliwość codziennego używania nawet w ekstremalnych warunkach, jak śnieg, mróz, słońce, piasek to cechy, które były inspiracją do poszukiwań idealnej biżuterii dla snowboardzistów, narciarzy, windsurferów, kiterów, wakerów i skaterów. Rezultatem jest biżuteria uwzględniająca potrzeby ekstremalnych użytkowników, będących fanami mody, aktywnego spędzania wolnego czasu i smakowania życia, z wyczuleniem na ekologię, lubiących pokazywać swój indywidualizm, osób określonych nie wiekiem, lecz pewnym rodzajem wrażliwości, wyznających podobne wartości i prowadzących ciekawy tryb życia. Silicon, z którego produkowane są bransoletki jest w 100% ekologicznym materiałem składającym się z kwarcu i wody.

Informacja o artyście:

Jaques Gassmann tworzy w wielowarstwowej technice malarskiej „ogrody”. Po raz pierwszy zaprezentował ją w 1993 roku. Od tego momentu, technika stała się znakiem rozpoznawczym artysty. Dzieła Gassmanna wystawiane były na wielu międzynarodowych Targach Sztuki – m. in. w ART MIAMI, na Targach w Bolonii i Los Angeles. Nie do wiary, ale wiele jego obrazow ma tematyke relgijna. Jego fantastyczne duchowe prace zdobia sciany i sklepienia wielu kosciołow- m.inn. w Wurzburgu, miescie i regionie nazywanym niemiecka Toskanią.

Rok 2013 jest dla Gassmanna szczególnym, ze względu na obchodzone przez niego pięćdziesiąte urodziny.Z tej okazji prace artysty będzie można obejrzeć na dużej wystawie w Fu Xin Gallery w Szanghaju, z kolei w marcu pokaże kolejny wielkoformatowy obraz na szkle – tym razem na 27. piętrze Hotelu Westin w Lipsku.

Informacja o Siliconwave:

Wyrastamy ze środowiska windsurferów i snowboardzistów, niepokornych osób lubiących letnie i zimowe sporty o podwyższonej dawce adrenaliny.

Użytkownik i jego cele są dla nas na pierwszym miejscu, dlatego chcemy, aby nasze produkty były użyteczne, intuicyjne, atrakcyjne wizualnie i satysfakcjonujące.

Tworzymy dla wszystkich ludzi, dla których rzeczywistość i życie, to nieustająco-pasjonująca wycieczka, zajawka i apetyt na jeszcze więcej!

Co dalej? Obserwujcie nas, niebawem kolejne produkty…

kuchni, które wcześniej spodobały nam się podczas lunchu.

Concordia Design, ul. Zwierzyniecka 3, Poznań

Więcej na www.concordiadesign.pl

 

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas