Designteka

wydarzenia

„House of Geberit” na targach Salone del Mobile

02.06.2022

Salone del Mobile w Mediolanie to jedne z największych targów meblowych i wnętrzarskich na świecie. Tegoroczna impreza zapowiada się wyjątkowo – będzie to bowiem jubileuszowa, 60. edycja. Organizatorzy zapowiadają powrót do pierwotnej formuły wydarzenia, które w 2020 roku odwołano ze względu na pandemię, a w 2021 zorganizowano w dobie panujących we Włoszech obostrzeń. Jednym z wystawców Salone del Mobile 2022 będzie marka Geberit, która na swoje stoisko G09-H10 w hali 24, zaprasza architektów, media, a także wszystkich miłośników nowych technologii i dobrego wzornictwa.

To już tradycja, że Salone Internazionale del Mobile każdego roku staje się miejscem spotkań wybitnych designerów i najbardziej liczących się marek, które prezentują tu swoje nowości. Gigantyczną przestrzeń targową i ekspozycje wystawców odwiedzi w najbliższych dniach kilkaset tysięcy osób, będą to zarówno architekci czy dziennikarze, jak i cała międzynarodowa społeczność, śledząca na co dzień trendy wzornicze. W Mediolanie nie zabraknie obecności Geberit, firmy będącej liderem branży łazienkowej, znanej z wyznaczania własnych standardów i kreującej indywidualne trendy, z uwzględnieniem jakości i funkcjonalności. Podnosząc kolejnymi innowacjami poprzeczkę konkurencji, Geberit zaprezentuje produkty oparte o najwyższe standardy łazienkowe, zmierzając w kierunku rozwiązań, w których estetyka jest tak samo ważna jak komfort, higiena, niezawodność i świadomość ekologiczna.

– Targi w Mediolanie to niewątpliwie kolebka designu – zbiór firm, marek, producentów wyposażenia wnętrz. Wszystkie nowości w jednym miejscu, mnóstwo inspiracji, materiałów. Myślę, że każdy, kto ma możliwość wybrania się na takie wydarzenie z niego skorzysta, poszerzy horyzonty i wróci z wieloma pomysłami na kolejne realizacje. Tego właśnie oczekuję od samych targów! A przy okazji oczywiście mam zamiar skorzystać z uroków miasta i nacieszyć oko architekturą Mediolanu – mówi Agnieszka Musiał-Chmielnik, Ambasadorka marki Geberit i właścicielka MUSIAŁ STUDIO.

Nadchodząca edycja skupi się przede wszystkim na zagadnieniach związanych ze zrównoważonym rozwojem w procesie projektowania i produkcji. Odwiedzający będą mogli zobaczyć ekspozycje i projekty, które powstały z myślą o środowisku i ekologicznej transformacji. Jak zastrzegają organizatorzy targów – wystawcy podczas aranżowania stoisk, powinni dołożyć wszelkich starań, aby nie marnować materiałów, energii elektrycznej i wody. Stoiska powinny być zaprojektowane tak, aby ich zdemontowanie pozwalało na wtórne wykorzystanie materiałów.

- Targi są doskonałym źródłem inspiracji oraz przeglądem najnowszych światowych trendów. Możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu bardzo rozwija wyobraźnię oraz otwiera nowe perspektywy na współprace z różnymi firmami. Jest to impreza zorganizowana na najwyższym poziomie, zatem regularne odwiedzanie targów dla mojej pracowni oraz większości projektantów jest najważniejszym punktem na mapie wydarzeń branżowych – podkreśla Agnieszka Burzykowska-Walkosz, Ambasadorka marki Geberit i właścicielka pracowni STUDIO FORMY.

Tegoroczne targi potrwają od 7 do 12 czerwca i odbędą się w Fiera Milano – największym centrum wystawienniczym w Europie. W wydarzeniu weźmie udział ponad dwa tysiące wystawców, w tym około sześciuset projektantów w wieku poniżej 35 lat. Jak zapewniają organizatorzy, formuła targowa ma pozostać tradycyjna, ale dużo mówi się o duchu świeżości, ekologii i zaskakujących koncepcjach.

Stoisko „House of Geberit” warto odwiedzić z kilku powodów. Po pierwsze, pozwoli każdemu na przeżycie konkretnego i ekscytującego doświadczenia, a także na wymianę myśli projektowej. Po drugie, będzie wizytówką postępu, jakiego marka dokonuje skupiając się na ciągłych innowacjach. Po trzecie, know-how Geberit w zakresie wody i urządzeń sanitarnych udowodni, że można oferować użytkownikom spektrum najnowcześniejszych rozwiązań łazienkowych, pamiętając jednocześnie o kluczowych wymaganiach zrównoważonego rozwoju;  przemyślanym cyklu życia produktów, od dostaw surowców do utylizacji.

Ekspozycję oznaczoną sygnaturą G09-H10 będzie można znaleźć w 24 hali. Na stoisku nazwanym „House of Geberit”, zaprezentowane zostaną zarówno rozwiązania „in front of the wall”, jak i „behind the wall”, w tym m.in. produkty z serii Geberit ONE, iCon, Acanto czy toalety myjące Geberit AquaClean. To będzie doskonała okazja, by przekonać się, co w praktyce oznacza hasło „Design Meets Function” i doświadczyć jakości produktów, które tak bardzo cenią sobie użytkownicy na całym świecie.

Relacje z wydarzenia będzie można obejrzeć m.in. na: https://www.instagram.com/geberit_poland/

Więcej informacji na www.geberit.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas