Designteka

lifestyle

„Pokora” dla młokosów

04.07.2016

Niepoddająca się najnowszym trendom i niepokorna polska marka Pan tu nie stał, w końcu stworzyła kolekcję z Pokorą. Nie dość, że przez duże „P”, to jeszcze dla młokosów! Dwie Siostry też miały w tym swój udział. Tak powstała seria ubrań „Pokora” dla dzieci – od niemowlaka do przedszkolaka, dla dziewczynek i chłopców – z ilustracjami Pokory.

Mirosław Pokora – Mistrz Ilustracji

Czy jest na sali ktoś urodzony w latach 70-tych i 80-tych, kto nie kojarzyłby Mirosława Pokory? Książki z jego ilustracjami, jak „Babcia na jabłoni”, „Odwiedziła mnie żyrafa” czy „Rozbójnicy z Kardamonu” miał w domu chyba każdy z tego pokolenia. To absolutny „must have” tych czasów – niczym meblościanka, farelka czy szklanki z koszyczkami.

Było tylko kwestią czasu, kiedy marka odzieżowa Pan tu nie stał, która słynie z fascynacji dobrym polskim wzornictwem z lat 60-80-tych, zasięgnie inspiracji u tego mistrza. Stało się tak za sprawą współpracy z Wydawnictwem Dwie Siostry, które w ramach serii „Mistrzowie Ilustracji” ostatnimi czasy wydaje reedycje ponadczasowych hitów literatury dziecięcej zilustrowanych przez najwybitniejszych przedstawicieli polskiej szkoły ilustracji.

Mirosław Pokora zasłynął z charakterystycznej karykaturalnej kreski. Jego rysunki do kultowych książek dla dzieci (w szczególności panie z bujnymi lokami i buzią zamkniętą „w dziubek”, obfitymi biodrami i małymi nóżkami) dobrze utkwiły w pamięci pokolenia urodzonego w latach ’70-’80. Te prace to znakomity przykład grafiki książkowej ze złotego okresu polskiej ilustracji. Zabawne, ciepłe obrazki dodają książkom niezwykłego uroku. Teraz już nie tylko książkom, ale również ubraniom.

Kolekcja „Pokora”

Kolekcja „Pokora” dedykowana jest dzieciom do 10 roku życia. Wykonana jest z naturalnych materiałów, w większości 100% bawełny. Na kolekcję składają się: body niemowlęce (49 zł, bawełna 100%), t-shirty (45 zł, bawełna 100%), sukienki (69 zł, bawełna 100%), bluzy (89 zł, bawełna 90%, poliester 10%), getry (45 zł, 95% bawełna, 5% elastan) i torba (36 zł, 100% bawełna). Ubranka są bardzo wygodne, o czym przekonują zdjęcia uśmiechniętych modeli: Poli, Zosi, Leona, Tymona, Jeremiego i Tytusa. Autorką sesji wizerunkowej jest Paulina Kania. Nadruki na ubraniach opierają się na rysunkach Mirosława Pokory, pochodzących z książek: „Babcia na jabłoni” Miry Lobe, „Odwiedziła mnie żyrafa” Stanisława Wygodzkiego oraz „Rozbójnicy z Kardamonu” Thorbjørna Egnera. Kolekcja jest już dostępna w sklepach stacjonarnych marki w Warszawie, Krakowie i Łodzi i w sklepie online. Kolekcja: http://pantuniestal.com/kategoria/pokora

Strona www: http://pantuniestal.com/

Informacje o marce: http://pantuniestal.com/strona/o-nas

Adresy sklepów online i stacjonarnych:

Sklep online Pan tu nie stał:

http://pantuniestal.com/

Sklep PTNS Warszawa

ul. Koszykowa 34/50

czynne:

pon. – sob. 11.00-19.00

tel: 887 887 772

Sklep PTNS Łódź

ul. Piotrkowska 138/140

(teren OFF Piotrkowska)

czynne:

pon. – pt.: 12.00-19.00

sob.: 11.00-18.00

nd.: 12.00-16.00

tel: 42 257 28 32

Sklep PTNS Kraków

ul. M. Konopnickiej 28

(Hotel Forum)

czynne:

pn. – sob.: 11.00–19.00

nd.: 11.00–17.00

tel: 667 432 671

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas