Designteka

wnętrza

4ME: wygoda i funkcjonalność

21.03.2013

4ME to wyraz zainteresowania bionicznymi formami i ukłon w stronę indywidualistów, którzy szukają rozwiązań szytych na miarę. „Dopasowuje się do każdego ruchu użytkownika, podąża za nim” – mówi Martin Ballendat. Jego inspiracją była na pewno ergonomia. 4ME jest doskonałym przykładem połączenia najwyższej klasy designu i funkcjonalności. Oparty na opatentowanym mechanizmie, fotel wesprze każdego użytkownika w tworzeniu nowych pomysłów. Mechanizm dedykowany fotelowi 4ME gwarantuje siedzenie biodynamiczne. Pozwala na wykonywanie ruchów ciała w trzech wymiarach, płynnie się do nich dopasowuje.

Warto wiedzieć, że podczas siedzenia statycznego silnie obciążane są pewne części kręgosłupa, w szczególności dolny odcinek lędźwiowy. Nacisk skupia się tylko na 1/5 powierzchni całkowitej kręgów. Skutkuje to zwyrodnieniami kręgosłupa, zaburzeniami postawy i innymi powiązanymi dolegliwościami. Siedzenie na fotelu 4ME sprawia, że nacisk rozkłada się prawie na połowie powierzchni całkowitej, co zapewnia dyskom międzykręgowym znacznie lepsze zaopatrzenie w energię. W efekcie poprawia się postawa całego ciała, a dodatkowo zagwarantowane jest optymalne zaopatrzenie organizmu w tlen.

Najbardziej charakterystyczną cechą designu fotela 4ME jest jego oparcie, które na myśl przywodzi rozłożyste konary drzewa, dającego oparcie zmęczonym plecom. Warto podkreślić, że niezwykły projekt, to nie jedynie element wyglądu. Uchwyt w kształcie ręki pełni niezwykle ważną rolę – w połączeniu z elastycznym szkieletem oparcia zapewnia niezwykły komfort użytkowania. Zdrowo w biurze? Naturalnie!

Więcej na:

www.bnos.pl

www.facebook.com/BNOfficeSolution.NSG

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas