Designteka

wnętrza

5 x ORCA

27.06.2019

Marka oświetleniowa PUFF-BUFF została założona w 2004 r. w Warszawie przez Annę Siedlecką (projektantkę) i Radka Achramowicza (architekta).

Przedmiotem zainteresowania PUFF-BUFF jest lekkość, jako ważna cecha współczesnego designu oraz wykorzystanie powietrza jako materiału budulcowego. Proponują struktury świetlne wypełnione powietrzem jako alternatywę dla ciężkich, konwencjonalnych materiałów, oferujące przy tym nowe, fascynujące możliwości, formę, właściwości. Oryginalne i nowoczesne lampy PUFF-BUFF to dobry design, nagradzany w wielu konkursach za innowacyjność. Od 2018 roku ich lampy znajdują się w stałej kolekcji wzornictwa Muzeum Narodowego w Warszawie a także w wielu kolekcjach prywatnych. Przede wszystkim jednak wiszą i stoją w niezliczonych domach i wnętrzach komercyjnych na całym świecie. Made in Poland – lampy PUFF-BUFF od początku do końca produkowane są w Polsce.

5 x ORCA

Dlaczego Orca to tak niezwykła lampa? Poznaj jej tajemnice i zbierz garść pomysłów na piękne wnętrza. Orca jest wyjątkowa zarówno w wersji wiszącej jak i stojącej. Jaka jest jeszcze? Zaczynamy, licz do pięciu! :-)

1° ORYGINALNA

Oryginalne projekty PUFF BUFF zebrały szereg nagród za swój unikalny design. Lampa Orca stworzona jest w niezwykłej technologii pneumatycznej, co daje jej tak wyjątkową formę. Pełny kształt i wyrafinowane krzywizny sprawiają, że ta lampa jest nie do pomylenia z niczym innym. To już klasyk polskiego designu.

2° NOWOCZESNA

Orca świetnie odnajduje się we współczesnych wnętrzach. Duża miękka kopuła lampy podkreśla przestrzeń nad stolikami, sprawiając, że robi się przytulnie a zarazem nowocześnie. Wieczorem lampa kierunkuje światło w dół, co dodatkowo pomaga osiągnąć odpowiedni nastrój.

3° ZABAWNA

Zabawa formą i lekko ironiczne nawiązanie do tradycyjnych form (abażur, pikowanie) sprawia, że Orca jest tak niezwykłym elementem we wnętrzu. Akcentem, który wywołuje odprężenie i uśmiech. Niesamowita trójwymiarowa forma, miękka w dotyku, i ta wielkość! Oto Orca w całej krasie.

4° LEKKA

Orca to elastyczność i lekkość powietrza. Ta lampa jest niezwykle lekka, dlatego, że zbudowana jest głównie z powietrza (pochwyconego w cienką, wytrzymałą membranę). To sprawia, że waży jedynie 1,5 kg. W dodatku jest całkowicie pozbawiona ostrych krawędzi i tak miła w dotyku!

5° ELEGANCKA

Orca jest wspaniałym przykładem równowagi między odważną formą i klasyczną elegancją. Ponadczasowe zestawienie kolorystyczne bieli i czerni sprawia, że pasuje ona do różnego rodzaju wnętrz. Sprawdzi się w przestrzeni domu jak i użyteczności publicznej.

ORCA info techniczne: śr. 65cm, h lampy stojącej 165cm. Zbudowana jest z wypełnionego powietrzem klosza z membrany PCW i (w wersji stojącej) trzech smukłych nóg ze szlifowanej stali nierdzewnej. Całość uzupełniają wysmakowane czarne detale oraz kabel w oplocie. Projekt: 2008r.

Więcej na www.puff-buff.com

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas