Designteka

wydarzenia

9. OKK! design

09.09.2016

9. OKK! design z premierami produktów i inspirującymi wykładami

Wrześniowa, 9. edycja OKK! design pod hasłem „Projektowanie uzależnia” już za nami. Goście – architekci, projektanci wnętrz, styliści oraz przedstawiciele mediów mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu pełnym inspiracji, ciekawych wykładów oraz premier produktów.

Polska premiera kolekcji HANA producenta mebli tapicerowanych Adriana Furniture oraz najnowszych systemów drzwi przesuwnych skandynawskiej marki Elfa to jedne z najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce podczas 9. edycji spotkań szkoleniowo-konferencyjnych OKK! design. Około 150 uczestników – architektów, projektantów wnętrz, ludzi związanych zawodowo z branżą architektoniczną miało okazję wymienić się doświadczeniami, nawiązać nowe kontakty oraz poznać wzornicze trendy.

Jak zwykle na uczestników czekała potężna dawka wiedzy oraz inspirujące wykłady Gości Specjalnych. Robert Majkut przybliżył Teorię Wszystkiego jako utopijną koncepcję świata, która miałaby móc w stanie wyjaśnić nam rzeczywistość oraz przewidzieć każde zdarzenie w przeszłości i przyszłości. Mówił także o oczekiwaniach stawianych designerom oraz zderzeniu tych oczekiwań z rzeczywistością.

Dr Jan Sikora w swoim wykładzie „Projektant jutra: współczesna definicja piękna i uzależnienia” wyjaśniał, że nie wszystko wygląda tak, jakie jest w rzeczywistości. Kluczowe jest stawianie właściwych pytań, aby otrzymywać odpowiednie odpowiedzi– zauważył dr Sikora. – W dzisiejszym świecie to nie wolność jest problemem, ale pytanie, co zrobić z tą wolnością .

Marta Niemywska-Grynasz oraz Dawid Grynasz z Grynasz Studio w ramach wykładu „Mikro/ Makro” opowiedzieli o swoich projektach dla polskich firm i instytucji oraz pokazali realizacje operujące skalą przedmiotu, jak i projekty scenografii do dużych wystaw i działań w przestrzeni.

Nie mniej istotnym wydarzeniem było wystąpienie Dagmary Jakubczak – stylistki i projektantki wnętrz, prowadzącej bloga o designie, architekturze i wnętrzach FORelements.pl, która podpowiadała w jaki sposób tworzy się bloga o współczesnych wnętrzach. Swoim wykładem zapoczątkowała współpracę blogerów z OKK! design, którzy mają odtąd pojawiać się na spotkaniach cyklicznie.

Partnerami 9. edycji OKK! design, która odbyła się 5 września 2016 r. w warszawskiej przestrzeni MYSIA 3 były marki PIXERS, Studio Prostych Form, Ecomalta, Elfa, Spectra Lighting, EVERSPACE, Adriana Furniture, YAZADI, Wnętrze Wnętrza, MJUD, MINI Bawaria Motors Janki, AVANT, John Lemon, MYSIA3, Izabela Widomska oraz KOD.

Najbliższa edycja OKK! Design odbędzie się 16 listopada 2016 r.

www.okkpr.pl 

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas