Designteka

wydarzenia

About Design

27.01.2012

W dniach 11- 13 maja w Gdańsku odbędzie się druga edycja About Design – Targów Designu i Aranżacji Wnętrz. Ideą przewodnią drugiej edycji są trendy, innowacje i dobra luksusowe. Zakres tematyczny Targów obejmuje m.in. meble, oświetlenie, materiały wykończeniowe, inteligentne rozwiązania dla domu; samochody, jachty, biżuterię i zegarki, sztukę użytkową oraz modę. Tradycyjną formułę targów uzupełni program wykładów, warsztatów i innych wydarzeń towarzyszących.

W pierwszej edycji Targów udział wzięło ponad 70 firm, a odwiedziło je blisko 3500 gości. Projekt ABOUT DESIGN zorientowany jest na poszukiwanie i rozpowszechnianie trendów we wzornictwie i aranżacji wnętrz. Misją Targów jest stworzenie ekskluzywnej platformy kontaktowej dla profesjonalistów i klientów indywidualnych. „Pragniemy aby About Design perspektywicznie stał się miejscem prezentacji potencjału dynamicznie rozwijającego się przemysłu kreatywnego krajów Europy Środkowo – Wschodniej – mówi Barbara Kacprzak, menedżer imprezy. – Naszym celem jest promocja designu na najwyższym poziomie oraz zwiększanie świadomości roli designu i innowacji we współczesnej gospodarce”.


Gośćmi specjalnymi targów będą m.in. Ewa Trzcionka, redaktor naczelna DesignAlive, która wygłosi wykład „Polski Design. Czyli jaki?”, prezes STGU Dawid Korzekwa z wykładem „Trendy w projektowaniu graficznym” oraz Olga Nieścier, projektantka i wykładowczyni w Polsko-Włoskiej Szkole Designu i Managementu VIAMODA, która opowie o trendach w projektowaniu mody. Program uzupełni pokazywana w ramach inauguracji Centrum Designu w Gdyni wystawa „3P Pomorski Potencjał Projektowy”, wystawa prac studentów z gdańskiej ASP „Pomyślany – zaprojektowany – zrealizowany” oraz Galeria Gdynia Design Days.

W ramach wydarzeń towarzyszących odbędą się m.in. zorganizowane przez Agencję Rozwoju Pomorza S.A. warsztaty ABC Przedsiębiorczości, pokaz kolekcji młodych projektantów, które zostały stworzone w ramach warsztatów prowadzonych przez firmę LPP na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, blok warsztatów biznesowych i kreatywnych, będących częścią projektu Creative Cities (org. Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości) oraz cykl wykładów prowadzonych przez projektantów w ramach Akademii Dobrze Mieszkaj.

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas