Designteka

wnętrza

Aino

18.03.2014

Aino – to mebel, który jest odpowiedzią na problematykę małych przestrzeni mieszkalnych. Aino zaprojektowała Anna Sanetra – absolwentka Wydziału Form Przemysłowych w Krakowie

Został zaprojektowany z myślą o ludziach młodych, studiujących, pracujących, posiadających małe mieszkania oraz średnie zarobki.

Jest uniwersalnym połączeniem stolika kawowego i regału. Możemy go traktować jako zestaw mebli. Całość składa się z 3 modułów o różnych gabarytach. Są one wykonane z fornirowanej oraz lakierowanej giętej sklejki.

Kolorystyka łącząca drewno z bielą nawiązuje do uniwersalnego stylu skandynawskiego. Narożniki wraz ze ściankami bocznymi są zróżnicowane kolorystycznie poprawiając walory użytkowe oraz nadając lekkość formie.

W wersji poziomej Aino pełni funkcję stolika kawowego. Jego wysokość bazuje na gabarytach stolika Lack z Ikea. Zaprojektowane rozsuwane blaty dają możliwość zwiększenia powierzchni stołu ze 100 do 170 cm oraz dostosowania ich ułożenia do potrzeb użytkowników.

Istotnym elementem stolika jest magnetyczna nóżka, która w wersji złożonej umieszczona jest wewnątrz środkowego modułu. W rozłożonej wersji, dla równowagi elementów należy przymocować ją do magnesu znajdującego się na spodem środkowej części.

W wersji pionowej Aino pełni funkcję regału. Układ półek zależny jest od potrzeb odbiorcy. Poszczególne moduły mebla pionują się za pomocą wewnętrznie wbudowanych magnesów. Dla bezpieczeństwa użytkownika, całość skręcana jest za pomocą śruby imbusowej, znajdującej się w miejscu osiowania elementów.

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas