Designteka

architektura, wydarzenia

"Akcja-Kreacja" w Poznaniu!

19.10.2010

Młodzi architekci na naszych oczach przygotują koncepcję budynku na zadany temat. Publiczność wybierze najlepszą propozycję. 6 listopada o godzinie 10.00 startuje w Centrum Biznesu i Sztuki Stary Browar część konkursowa happeningu architektonicznego „Akcja-Kreacja. Projektowanie na żywo” 2010.

„Akcja-kreacja. Projektowanie na żywo” jest to specjalny program przygotowany z myślą o przybliżeniu publiczności istoty pracy architektów oraz umożliwieniu najciekawszym, młodym zespołom architektonicznym pokazania swojej sprawności zawodowej w trakcie rywalizacji.

Impreza ma formę konkursu kompetencji. W jej ramach zaproszone, młode zespoły architektoniczne projektują w ciągu 10 godzin budynek o zdefiniowanej lokalizacji, programie i funkcji. Wyniki pracy projektantów, pokazane w postaci prezentacji oraz modelu, są demokratycznie oceniane przez publiczność. Wyłonione w 10 miastach Polski najlepsze, młode zespoły wezmą udział w ogólnopolskim finale w Muzeum Architektury we Wrocławiu na początku 2011 roku.

„Akcja Kreacja” 2010 składa się z dwóch części. W trakcie pierwszej (poznańska edycja odbędzie się 25 października) zainteresowani, poznańscy architekci, zostaną przeszkoleni z zasad projektowania zgodnego z systemem wielokryterialnej oceny ekologicznej budynków. Szkolenie zostanie przeprowadzone przez specjalistów z międzynarodowego biura inżynieryjnego Buro Happold. Po tej ogólnej prezentacji przedstawione zostały propozycje firmy Velux Polska oraz Procad, których stosowanie ułatwia budowę „zielonych” budynków.

W drugiej części zespoły będą miały za zadanie nie tylko pokazanie swojej kreatywności, ale także zmierzenie się z problemem „Zielonej architektury”. Ich koncepcje budynku muszą uwzględniać odpowiedź na pytanie o stosunek współczesnej architektury do ekologii. Najlepsze projekty wybierze publiczność w drodze demokratycznego głosowania.

Organizatorami wydarzenia są portal Sztuka-Architektury.pl i Muzeum Architektury we Wrocławiu, a sponsorem firmy Procad oraz Velux.

Szczegóły harmonogramu oraz informacje o uczestnikach Akcji-Kreacji 2010 w specjalnym serwisie www.projektowanienazywo.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas