Designteka

Angielska przestrzeń z polskim charakterem

27.02.2018

Mama trójki dzieci i szczęśliwa żona. Jak sama o sobie mówi, jest kucharką, sprzątaczką, taksówkarzem, lekarką, fryzjerką w jednym. Martyna Janczyńska na co dzień zajmuje się domem i swoją rodziną, a jej przytulne i urządzone z klasą wnętrze przyciąga rzesze obserwujących na Instagramie. Obecnie jest ich ponad 21 tysięcy, a liczba ta wciąż rośnie!

Wszystko zaczęło się 7 lat temu….

…wtedy to rodzina Janczyńskich niespodziewanie przeprowadziła się do Anglii i została tam po dziś dzień. Choć z dala od Ojczyny, ich dom to niezwykle przytulne, polskie wnętrze. Martyna wraz z mężem i dziećmi dbają o to, aby przestrzeń, która ich otacza była przepełniona akcentami pochodzącymi z rodzimego kraju. – Może się to wydać dziwne, ale staramy się sprowadzać wszystkie dodatki i ozdoby do domu właśnie z naszego rodzinnego kraju. Angielski rynek nie umywa się ze swoimi dekoracjami – podsumowuje Martyna.

Z Polski sprowadzili również… lampy!

Dom Janczyńskich jest duży, więc jego doświetlenie było nie lada wyzwaniem. – Przy wyborze lamp sugerowaliśmy się nie tylko tym, aby dobrze zastąpiła nam światło dziennie, ale również jej wyglądem – wspomina Martyna. Nie od dziś wiadomo, że dom, aby stał się przytulny, wymaga dobrze zaplanowanego oświetlenia zarówno w dzień światłem naturalnym, jak i w nocy sztucznym. Janczyńscy postawili na lampy od BRITOP Lighting, które nie tylko dają robią kawał dobrej roboty oświetlając dom, ale też nieziemsko wyglądają. – Nie ma osoby, która by nas odwiedzając nie zapytała, z jakiej polskiej firmy je mamy – podsumowuje Janczyńska.

Lampy wisienką na torcie

Wspaniały design, dające dobre oświetlenie lampy to podstawa przy urządzaniu każdego wnętrza. Szeroki wybór żyrandoli to zdecydowany atut polskiej marki BRITOP Lighting. – Nie mieliśmy problemu z dopasowaniem konkretnego modelu do naszego wnętrza. Problemem była raczej… rozbudowana oferta firmy! Szeroki wybór potrafi przyprawić o zawrót głowy – mówi Martyna.

Styl niedookreślony

Trudno jednoznacznie określić w jakim stylu urządzony jest dom Janczyńskich. We wnętrzach dominuje styl skandynawski, jednak sami nazywają go wszechobecnym eklektyzmem. Bez względu na nazewnictwo, wystrój zachwyca i wzbudza wiele poztytwnych emocji!

Wnętrze rodziny Janczyńskich można obserwować na Instagramie: @janki.home

Więcej inspirujących pomysłów na oświetlenie wnętrza na stronie: www.britoplighting.pl.

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas