Designteka

Angielski szyk z nutą awangardy

02.02.2018

Mieszkanie w kamienicy zostało urządzone w duchu angielskiej elegancji, przełamanej elementami w nieco bardziej nowoczesnym stylu. Całość utrzymana w stonowanej kolorystyce, co dodaje wnętrzu szlachetności i stanowi idealne tło dla wyrazistych dodatków.

Inspirację do aranżacji mieszkania w klimatycznej kamienicy stanowił elegancki, brytyjski styl. Aby nieco przełamać jego klasyczny, wyważony charakter, do wnętrza wprowadzono unikatowe dodatki, które stanowią wyraziste dopełnienie całej koncepcji. Całość utrzymano w stonowanej, szlachetnej kolorystyce – bieli, beżu i brązu. Na ścianach zastosowano panele z elementami sztukaterii.

Magia dodatków

Istotną rolę w aranżacji odgrywają czarne elementy: lampy Madonna, stylowe krzesła, reflektory i hokery. Jedną ze ścian salonu zdobi czarno-biały kobiecy akt. Wartością dodaną jest także oświetlenie o fantazyjnym kształcie, ozdabiające jadalnię. Umiejętnie skomponowane dodatki nadają przestrzeni nutę niewymuszonej nonszalancji.

Elegancja w nowoczesnym wydaniu

Klasyka wzornictwa przeplata się tu z awangardowymi wariacjami, co tworzy intrygujące, nieszablonowe połączenie. Mocnymi akcentami w jadalni są czarny, asymetryczny stół na dwóch nogach oraz pufy na metalowym stelażu. Dębowa podłoga, kominek z czarnego granitu i skórzane fotele to dopełnienie aranżacji, wprowadzające przytulny klimat.

Przestrzeń dobrze wykorzystana

Elementem reprezentacyjnym mieszkania jest przestronny hall. Kolejną wizytówkę projektu stanowi strefa dzienna, na którą składają się elegancki salon wraz z kuchnią i jadalnią. Strefę intymną tworzy sypialnia i szykowny salon kąpielowy. Całość jest spójna, ale zróżnicowana, co sprawia, że mieszkanie prezentuje się efektownie, jednocześnie nie przytłaczając nadmiarem ozdób.

Autorzy projektu STUDIO.O., dodatkowe informacje: http://studioorganic.pl/

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas