Designteka

wydarzenia

Animation Now! Festival

15.11.2011

Animation Now! Festival już po raz trzeci zaprasza wszystkich fanów filmów animowanych i miłośników dobrego kina na animowaną ucztę! Przez pięć dni (7-11 grudnia 2011) będziemy serwować animację w Gdańsku, Gdyni i Sopocie w postaci przeglądów filmowych, warsztatów, spotkań z artystami i pokazów audiowizualnych.

Festiwal Aktualnej Animacji zaprezentuje starannie opracowany program filmów nagrodzonych na międzynarodowych festiwalach, w tym najnowsze produkcje z kochającej animację Francji. Dla ceniących żywiołową muzykę z Hawany i Nowego Jorku przygotowaliśmy animowany romans „Chico i Rita”. Wśród filmów amerykańskich, niedościgłych w poszukiwaniach technologicznych znajdziecie futurystyczny świat sympatycznego robota „WALL-E” oraz mroczną i oniryczną opowieść „Koralina i tajemnicze drzwi”. Dla fanów Hayao Miyazakiego przygotowaliśmy pięknie zrealizowaną historię „Ponyo”; nie zapomnieliśmy również o niezależnej japońskiej animacji reprezentowanej przez wyrafinowane i oszczędne w formie filmy Atsushi Wada oraz ornamentalne i rozbuchane formalnie wizje Mirai Mizue.

W tym roku specjalna sekcja programowa poświęcona zostanie animacji środkowoeuropejskiej, dzięki czemu poznamy lepiej aktualną kinematografię naszych południowych sąsiadów Czechów i Słowaków oraz Węgrów. Zaplanowane są również ciekawe spotkania, warsztaty i performance audiowizualny z gośćmi z Czech, w tym kulisy powstawania animacji lalkowej oraz warsztaty animacji marionetkowej i malowanej na szkle.

Przygotowaliśmy także specjalną atrakcję dla miłośników animacji – dwupłytową kolekcję DVD „Uwaga! Świeżo Animowane” promującą młodą polską i czeską animację, której premiera odbędzie się podczas otwarcia festiwalu.

Nie zabraknie także dobrej zabawy z animation now! karaoke, czyli improwizacjami dubbingowymi do kultowych filmów animowanych oraz inspirujących powiązań współczesnych brzmień muzycznych z interaktywnym użyciem animacji.

KOMPONENTY PROGRAMOWE:

Animation Now! Review: projekcje filmowe

Warsztaty: animacja lalkowa, animacja na szkle

Welcome Animation!: spotkania z twórcami animacji

Sound&Vision: koncerty + działania audiowizualne

Akcje specjalne: animation now! karaoke + DVD „Uwaga! Świeżo Animowane” + noc z animacją

PRZESTRZENIE IMPREZY:

Kino Kameralne w Gdańsku: Animation Now!, Welcome Animation!

Klub Filmowy w Gdyni: Animation Now!, Welcome Animation!

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny: Warsztaty

ArtHotel Lalala: animation now! Karaoke, noc z animacją

Więcej na:

www.animationnow.pl

www.facebook.com/AnimationNowFestival

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas