Designteka

wnętrza

APPO projekt

17.03.2014

APPO to pracownia projektowania zieleni, założona w 2010 roku w Gdyni. Podstawowym profilem działalności jest projektowanie zieleni zewnętrznej. W pracowni powstają projekty zarówno dużych obszarów zieleni komercyjnej jak również niewielkie ogrody przydomowe oraz aranżacje balkonów i tarasów. Wraz z rozwojem pracowni, działalność poszerzona została także o aranżacje zieleni we wnętrzach. Relatywnie wąski asortyment donic i produktów dla roślin dał początek idei projektowania nietypowych donic i bio stolików, wprowadzając zieleń do wnętrz w nowej, funkcjonalnej i świeżej formie. Projektując staraliśmy się przełamać tradycyjne myślenie o donicy wyłącznie jako o ozdobnym pojemniku na roślinę. Większość produktów posiada szerokie krawędzie, które mogą być wykorzystywane jako stolik lub oparcie. Bio stoliki natomiast to nietypowe meble z wbudowaną funkcją donicy. Obecnie w ofercie znajdują się zarówno donice z naturalnego drewna dębowego (olejowane lub bielone) oraz bio stoliki, o drewnianej konstrukcji, wypełnione naturalną roślinnością.

Skąd pomysł? Co Was zainspirowało?

Brak ciekawych wzorniczo i materiałowo donic oraz ekologicznych elementów wyposażenia wnętrz w zieleń stał się bodźcem do zaprojektowania autorskich produktów. Rośliny słyną z pozytywnego wpływu na samopoczucie człowieka, jednak obecne tempo życia i styl życia nie pozostawiają czasu na uprawę czy pielęgnację. Z myślą o zapracowanych miłośnikach roślin powstały MONOO i POLLI. Bio Stoliki to połączenie prostej formy stolika kawowego, wykonanej z naturalnego drewna dębowego, z głębokim dnem pełniącym funkcję donicy. Wykorzystanie odpowiednich roślin jako wypełnienie dna w stoliku do minimum ogranicza pielęgnację roślin. To idealne rozwiązanie dla osób pragnących posiadać w niewielkim wnętrzu lub na balkonie swój mały ogródek.

Do kogo chcecie trafiać?

Wprowadzając zieleń do wnętrz w nowej formie chcielibyśmy trafiać nie tylko do miłośników roślin, lecz do wszystkich entuzjastów nietypowych rozwiązań i ciekawego wzornictwa. Do każdego kto świadomie urządza swoje wnętrze, wprowadzając do niego elementy ekologiczne, wykonane z wysokiej jakości naturalnych materiałów. Produkty APPO powinny w szczególności przypaść do gustu zwolennikom idei Slow Life oraz Eko design’u. Istotną jest dla nas także współpraca z architektami i projektantami wnętrz ceniącymi sobie nietypowe, naturalne, a przede wszystkim polskie produkty.

Co jest w tym innowacyjnego?

Nowe połączenie formy i funkcji, przełamanie stereotypu donicy jako zwykłego, plastikowego pojemnika na roślinę. Chcieliśmy pokazać, że zieleń we wnętrzach może być wprowadzana w zupełnie innej, czasem niekonwencjonalnej formie. Obecnie powszechne są zielone ściany, wewnętrzne i zewnętrzne. Projektując MONOO i POLLI stworzyliśmy mebel, który ukazuje, iż także w przedmiotach codziennego użytku możemy znaleźć zastosowanie dla roślin. Praktycznie, estetycznie i ekologicznie.

Więcej na www.appo.com.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas