Designteka

wydarzenia

arena DESIGN 2015

10.12.2014

Projektanci pochodni olimpijskiej gośćmi arena DESIGN 2015!

Pracują dla największych marek na świecie. Są autorami unikalnych wystaw na festiwalach designu w Londynie i Mediolanie i laureatami tytułu „Designers of the Year” na targach Maison&Objet 2013. Zostali wybrani najlepszymi projektantami 2014 roku przez 25 redaktorów naczelnych Elle Decoration z całego świata i są autorami pochodni Letnich Igrzysk Olimpijskich 2012 w Londynie. Gościem specjalnym arena DESIGN 2015 będzie studio Barber Osgerby!

Edward Barber i Jay Osgerby to obecnie jedni z najczęściej nagradzanych i najchętniej zatrudnianych projektantów na świecie. Stworzyli kolekcje dla takich firm, jak: Vitra, B & B Italia, Venini, Cappellini, Magis, Swarovski, Established & Sons. Jednocześnie projektują jednorazowe, unikalne produkty dla osób prywatnych i miejsc publicznych.

Studio Barber & Osgerby jest niezwykle wszechstronne – oprócz kolekcji mebli, w portfolio marki znajdują się projekty oświetlenia oraz elementy wykończenia i wyposażenia wnętrz, takie jak wieszak Birds on Wire (Magis), deska podłogowa Mews i Stamp (Mutina), czy płytka ceramiczna (Stella McCartney). Z okazji 150 rocznicy istnienia londyńskiego metra studio zaprojektowało również monetę o nominale 2£. Ich największy sukces w ostatnim czasie to zwycięstwo w przetargu na projekt pociągów dla linii Crossrail, ogłoszonym przez Transport for London. Projekty studia Barber Osgerby zobaczyć można na stałych, światowych ekspozycjach, w tym w V & A Museum w Londynie, Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, London’s Design Museum i Art Institute of Chicago.

W 2001 roku Barber i Osgerby założyli Universal Design Studio, obecnie uznawane za jedną z najbardziej innowacyjnych na świecie firm projektowych w dziedzinie architektury, projektowania wnętrz i wystaw.

Podczas pobytu w Poznaniu studio reprezentować będzie Edward Barber, który opowie o znaczeniu materiałów w procesie projektowym i produkcyjnym, odnosząc się tym samym do motywu przewodniego 7 edycji arena DESIGN – Materials. New era.

Partnerem strategicznym arena DESIGN 2015 jest firma PFLEIDERER.

Więcej na www.arenadesign.pl

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas