Designteka

wydarzenia

Bajki Ezopa

14.10.2013

„Bajki Ezopa” to kreatywny zestaw papierowych zabawek zaprojektowanych przez trójkę znajomych: Magdę Korcz, Sylwię Mendyk i Łukasza Tymę pod marką Fold me!. Szablony do wycinania, składania i kolorowania tworzą postaci klasycznych bohaterów – zwierząt z ezopowych bajek. Bajek napisanych od nowa, w zabawnej formie.

Zestaw Fold me! Paper Collection „Bajki Ezopa” został wyróżniony w tegorocznej edycji konkursu Must Have i zobaczyć go będzie można na wystawie w czasie Festiwalu Designu w Łodzi. Wernisaż odbędzie się 17 października o godz. 18.00, a wystawa potrwa do 27 października.

Fold me! Paper Collection „Bajki Ezopa” to połączenie wycinanek, kolorowanek i bajek. To interaktywna zabawa dla dzieci (od 4 lat) i rodziców. W opakowaniu nie znajdziemy gotowych zabawek, lecz płaskie szablony figurek drukowanych na ekologicznym papierze. W zestawie jest 13 figur 3D do składania oraz 6 zabawnych bajek Ezopa (z morałami!) do czytania i kolorowania. Poziom trudności wycinanek jest zróżnicowany – młodsze dzieci kolorują, starsze wycinają i składają, a rodzice kleją i czytają bajki. Ideą Fold me! jest integracja dzieci i rodziców podczas wspólnej zabawy. Zaczynamy od kartki papieru. Reszta to kwestia wyobraźni! Fold me! rozwija zdolności manualne, postrzeganie przestrzenne i zainteresowanie literaturą. Pomaga także zrozumieć zasady geometrii. „Bajki Ezopa” są po „Kosmonautach” i „Kolędnikach” trzecią serią zabawek Fold me! www.foldme.pl.

Projektantanci Fold me! to zespół trzech osób: Magda Korcz (idea, projekt), Sylwia Mendyk (projekt, grafika), Łukasz Tyma (teksty). Magda Korcz – historyk sztuki, współtwórczyni Hush Warsaw, pierwszych targów mody w stolicy (wcześniej kilku edycji Ściegów), Sylwia Mendyk – twórczyni H7 Advertising&Marketing Agency, pasjonatka rysunku, Łukasz Tyma – absolwent polonistyki, na co dzień copywriter. Producentem Fold me! jest H7 Advertising&Marketing Agency.

W tym roku w plebiscycie Must Have wyróżniającym najciekawsze produkty pochodzące od polskich projektantów i producentów wzięło udział aż 350 produktów. Fold me! Paper Collection „Bajki Ezopa” zostało wyróżnione w kategorii zabawek i książek dla dzieci. Rada Ekspertów składająca się z przedstawicieli mediów i najważniejszych w kraju ośrodków wzornictwa wybrała w tym roku 68 produktów. Większość z nich zobaczymy na wystawie podczas Festiwalu Designu w Łodzi od 17 do 27 października.

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas