Designteka

lifestyle

Bambusowy notebook

05.10.2009

Notebooki firmy ASUS z serii Bamboo celebrują piękno bambusowego drewna i moc natury.

asus bamboo

Koncepcja serii ma odzwierciedlać ekologiczność produktów firmy ASUS.

Notebook ASUS Bamboo natychmiastowo przykuwa uwagę.

Stanowiąc doskonałe połączenie sztuki i inżynierii, notebook Bamboo wykonany jest z organicznych materiałów w odróżnieniu od chłodnego, bezosobowego wyglądu większości urządzeń elektronicznych.

bamboo

Piękno bambusowego drewna daje przyjemne uczucie naturalnego drewna, wprowadzając potęgę i harmonię natury do miejsca pracy.

Każdy notebook jest wyjątkowy, tak jak każda trzcina bambusa posiada własne, naturalne wzory, których piękno jest odsłaniane w opatentowanym procesie produkcyjnym firmy ASUS.

pod piękną powierzchnią kryją się najnowsze osiągnięcia inżynierii, których stabilność sprawdzano w bezwzględnych warunkach Mount Everest.

bamboo

Ultracienki notebook ASUS Bamboo jest dostępny w dwóch wersjach: ważący 1,57 kg model z ekranem 12,1 cala i ważący zaledwie 1,25 kg model z ekranem 11,1 cala.

Nasz styl życia i środowisko, w którym żyjemy, stają się ważnym zagadnieniem. ASUS w pełni rozumie te problemy, dlatego postanowił stworzyć innowacje i procesy inżynieryjne, które zapewnią powstawanie przyjaznych środowisku produktów na całym świecie.

bamboo

ASUS opracował strategię o nazwie „4 Green Home Runs” w celu stworzenia ekologicznych produktów. “Green Home Runs” to Ekologiczne Projektowanie, Ekologiczna Produkcja, Ekologiczna Dystrybucja oraz Ekologiczny Marketing i Usługi Serwisowe. Strategia Green ASUS zintegrowana jest z systemem dostaw, a także opracowywaniem i produkowaniem.

bamboo

Bambus od zawsze używany jako materiał w wielu różnych produktach, takich jak meble, dekoracja wnętrz, narzędzia i ubrania. Jest to wytrzymała, mocna roślina, łatwa w uprawie oraz wymagający niewiele wody. Pochłania on dwutlenek węgla i jest odporna na szkodniki.

Do produkcji notebooków Bamboo, używa się dojrzałego, dwuletniego drewna z bambusa Moso, ze względu na jego żywotność. Produkcja komponentów wykonanych z drewna zużywa mniej energii niż tradycyjne stopy metalu, oczyszczane z ropy.

bamboo

Dodatkowo, notebook Bamboo ułatwia użytkownikowi stworzenie bliższych więzi ze swym komputerem. Każde dotknięcie sprawia, że kolor i powierzchnia z czasem się zmienią. Tylko naturalne materiały, takie jak bambus, są w stanie tego dokonać.

Notebook Bamboo jest zaskakującą mieszanką nowoczesności i tradycji. Przez stulecia bambus był materiałem powszechnie używanym i szanowanym w Chińskiej kulturze.

Notebook Bamboo stanowi dowód wagi, jaką firma ASUS przykłada do wprowadzania najnowocześniejszych produktów, dostarczających unikalnych wrażeń. Dzięki naturalnym, ekologicznym materiałom takim jak bambus, harmonia pomiędzy technologią i naturą osiągnięta jest całkowicie, naturalnie i stylowo.

Notebook ASUS Bambo, tak jak inne notebooki nowej generacji stworzone przez firmę ASUS, jest nadzwyczaj energooszczędny ze względu zastosowanie technologii Super Hybrid Engine.

Super Hybrid Engine jest innowacyjną technologią stworzoną dzięki radykalnym zmianom dokonanym przez inżynierów firmy ASUS w sprzęcie, oprogramowaniu i w systemie BIOS. Technologia ta zapewnia użytkownikom możliwość zoptymalizowania funkcjonowania swojego systemu. Super Hybrid Engine przedłuża żywotność baterii o 35-53% w porównaniu do analogicznych notebooków, nie posiadających tej technologii. Dodatkowo, Super Hybrid Engine automatycznie zarządza i reguluje rozdział mocy. Dzięki oszczędzaniu energii, Super Hybrid Engine zmniejsza roczną emisję dwutlenku węgla przez notebook o 12,3 kg.

Źródło i zdjęcia: www.asus.com

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas