Designteka

dodatki

Beza Projekt wyróżniona

16.09.2012

Zestaw upominkowy „Mleko i Miód” oraz „Carbo” zaprojektowane w pracowni Beza Projekt zostały wyróżnione w plebiscycie must have odbywającym się w ramach tegorocznego Łódź Design Festival. Festiwal ten jest jednym z najważniejszych tego typu wydarzeń w Polsce.

W skład pierwszego zestawu “Mleko i Miód” wchodzą: miód, kubek, łyżeczka do miodu oraz podstawka z przepisem na napój. Projekt był inspirowany polską tradycją ludową. Porcelanowy kubek swoją formą nawiązuje do wiejskiej kanki na mleko, z kolei łyżka ma kształt pióra wieszcza, opisującego krainę mlekiem i miodem płynącą. Zestaw został zaprojektowany specjalnie dla Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP i był on oficjalnym gadżetem podczas polskiej prezydencji w Unii Europejskiej.

Drugim wyróżnionym produktem został zestaw Carbo. W skład zestawu wchodzi 6 podstawek pod sztućce z węgla kamiennego. Materiał, z którego wykonano sztućce nawiązuje do rozmiaru polskich pokładów zasobów naturalnych, ich forma – do odwiertów wykonywanych przy wydobywaniu surowców. Carbo to przedmiot, który urozmaica wygląd stołu i pozwala na odkładanie sztućców pomiędzy daniami jednego posiłku. Projekt został zrealizowany dla Ministerstwa Zdrowia z okazji Prezydencji Polski w UE.

Pracownia Beza Projekt powstała w 2007 r. i jest wynikiem współpracy projektantek Anny Łoskiewicz-Zakrzewskiej oraz Zofii Strumiłło-Sukiennik. Beza Projekt zajmuje się projektowaniem produktu, procesu produkcyjnego krótkich serii. Ponadto projektowane są w niej elementy małej architektury, takie jak plac zabaw, instalacje artystyczne oraz meble. W portfolio Beza Projekt znajdują się realizacje odważnych, niestandardowych projektów, koncepcji na produkt. Twórczynie Beza Projekt będąc projektantkami starają się uwalniać produkt od stereotypowych rozwiązań i wnosić nowatorskie myślenie.

Za projekt Mleko i Miód pracownia otrzymała szereg nagród w tym projekt znalazł się na shortliście światowej sławy festiwalu Cannes Lions, otrzymał nagrodę Złotego Orła, Produkt Roku magazynu Futu oraz już wyżej wspomnianą nagrodę must have.

Więcej na www.bezaprojekt.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas