Designteka

wnętrza

Biurko MyBOX

30.03.2010

W dniu 16 marca 2010 roku nowatorskie, zamykane biurko MyBOX zdobyło nagrodę główną Diament Design oraz Diament Meblarstwa w kategorii zestawy mebli biurowych.

MARTELA otrzymała w tym konkursie nagrody za jeszcze 3 inne produkty: Diament Meblarstwa za lampę SWAN XL w kategorii meble różne, za DIAGONAL w kategorii sofa oraz wyróżnienie za krzesło biurowe JAMES+.

MyBox jest oparty na prostej idei. Jest to biurko, które po pracy można zamknąć i przesunąć np. pod ścianę dopóki znowu nie będzie potrzebne. “Projekt łączy moje własne osobiste potrzeby z życzeniami klientów” mówi Iiro Viljanen, który stworzył MyBox. „Moje biurko było zawsze niesamowicie zabałaganione. Było pokryte wszelkimi rodzajami szkiców i projektów, nie na tyle kompletnych, aby je zarchiwizować, ale zbyt cennych by je wyrzucić do kosza. Innymi słowy pełno było papierów, na które patrzyłem każdego dnia. Z drugiej strony klienci oczekiwali małego biurka, które zajmowałoby mniej powierzchni w biurze szczególnie w firmach, gdzie ludzie większość swojego czasu spędzają poza biurem. W takich biurach aranżacja przestrzeni podlega ciągłym zmianom. Dlatego też meble powinny być łatwe do przestawienia i wyposażone w kółka. Ponadto ludzie nie chcą zostawiać dokumentów na biurku, aby każdy mógł w nie zajrzeć kiedy ich nie ma. To był powód stworzenia MyBox. Nie masz potrzeby codziennego sprzątania biurka: wystarczy, że zamkniesz swojego laptopa, opuścisz panel zintegrowany z biurkiem i zamkniesz je na klucz. W przypadku długiej nieobecności możesz przesunąć biurko dzięki kółkom. W ten sposób Twoje biurko wygląda schludnie, a Twoje rzeczy są zamknięte. Kiedy wrócisz, czy to z lunchu, czy z wakacji, możesz powrócić do pracy bez żadnych opóźnień.” Warto zaznaczyć, że zamknięte biurko może służyć również jako stół do spotkań. A jego forma sprawia, że doskonale nadaje się również do domu.

Zamykany panel jest wykonany z malowanego na biało aluminium, a jego wnętrze zostało wykończone tapicerką. Z jednej strony panel służy do zamykania biurka, z drugiej jest ścianką działową zapewniającą trochę prywatności podczas pracy, po trzecie może służyć jako osobista tablica do przypinania informacji. Blat biurka wraz z akcesoriami m.in. piórnikiem został wykończony białym laminatem. Również na biało wykończono metalowe nogi w kształcie litery A o przekroju kwadratu, które wyposażono w kółka z blokadą.

Diamenty meblarstwa są przyznawane przez kapitułę złożoną z ekspertów, znawców meblarstwa, przedstawicieli świata mediów, branży PR, architektów, projektantów oraz producentów mebli. Nagrodzone produkty cechuje najwyższa jakość, niepowtarzalny styl oraz oryginalny design.

Źródło i zdjęcia: www.martela.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas