Designteka

wnętrza

BLOXX od AZE design

27.08.2012

Sofy i fotele BLOXX to pierwszy projekt studia AZE design dla firmy HM Design. Nowoczesna forma z ciekawymi konstrukcyjnymi i zaawansowanymi warsztatowo tapicerskimi detalami znakomicie prezentuje się w zestawieniu dwóch kolorów kontrastujących tkanin.

BLOXX to proste, modułowe sofy i fotele przeznaczone do nowoczesnych wnętrz mieszkalnych oraz przestrzeni publicznych. Modułowa konstrukcja pozwala na łatwe i proste dopasowanie wielkości mebli do konkretnych wnętrz i potrzeb użytkowników. Mocno zgeometryzowaną, architektoniczną formę podkreśla wprowadzenie charakterystycznych „pęknięć” oraz zastosowanie dwóch kolorów tkaniny tapicerskiej.

Szeroka gama kolorystyczna zastosowanych tkanin Perfecta pozwala na tworzenie wielu wariantów zestawień tkanin – zdecydowanie najbardziej efektownie wyglądają te najmocniejsze, oparte na zasadzie graficznego kontrastu. Mimo ostrości kątów formy BLOXX jest bardzo głęboki i wyjątkowo wygodny, a miękka mikrofibra Perfecta sprawia, że jest wyjątkowo przyjemna w dotyku.

Sofy i fotele dostępne są w dwóch wersjach: z podłokietnikami i bez.

Studio AZE design to wszechstronni projektanci, których prace prezentowane były na wielu polskich i zagranicznych wystawach, m.in. w Berlinie, Brukseli, Hongkong’u, Londynie, Łodzi, Mediolanie, Paryżu, Pradze, Sztokholmie, Seulu Tokio, Tel-Awiwie, Warszawie, Wiedniu, a długa lista publikacji prasowych zawiera m.in. takie tytuły zagraniczne jak Blueprint, Domus, Wallpaper, Interni, La Republicca, New York Times, Financial Times czy Newsweek.

Część projektów wdrażają pod własną marką handlową, która działa w sektorze designu zaangażowanego społecznie, współpracując z osobami wykluczonymi i długotrwale bezrobotnymi. Swoją drogę projektową określają mianem designu świadomego. Inspirują ich codzienne sytuacje oraz zwykłe życie. W swoich projektach sięgają zarówno po stare techniki rękodzielnicze, jak i najnowsze technologie. Łączą je z poszukiwaniem najprostszych rozwiązań i intelektualną refleksją. Projektowane przez nich przedmioty prowokują konsumenta do myślenia, a nie wyłącznie ich używania…

Więcej na www.azedesign.pl

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas