Designteka

wnętrza, miejsca

BRAND VAN EGMOND

20.11.2014

BRAND VAN EGMOND – nowoczesny design – połączenie rzeźby i technologii!

Ta wyjątkowa holenderska marka – do tej pory mało znana w Polsce – zachwyca miłośników dobrego wzornictwa. Projekty BRAND VAN EGMOND dostępne są w naszym kraju na wyłączność w warszawskiej Luminosferze przy Bakalarskiej 34.

Firma BRAND VAN EGMOND została założona w Holandii w 1989 roku przez dwoje niezależnych artystów, Williama Branda i Annet van Egmond, którzy do dziś wspólnie prowadzą studio. Od początku przyświecała im wspólna intencja tworzenia sztuki bez ograniczeń.

William Brand (ur. w Alphen w 1963r.) i Annet van Egmont (ur. w Leiden w 1964 r.) spotkali się w Utrecht School of Art w Holandii, gdzie William zrobił dyplom na wydziale architektury, a Annet na wydziale rzeźby.

Autonomia leży u podstaw ich osobistej i artystycznej egzystencji. Mieszanka rzemiosła, miłości do eksperymentowania z nowymi materiałami i technikami oraz szacunek do czasów minionych skutkuje innowacyjnym designem. Każdego roku powstaje nowa niepowtarzalna kolekcja lamp, z których każda pozostawia niezapomniane świetlne wrażenia.

Pierwsze świetlne rzeźby – gdyż większość projektów artyści wykonują ręcznie – zostały wyprodukowane w zaimprowizowanym warsztacie w domu rodzinnym Annet. Premierowy projekt, „Chandelier”, stał się natychmiast hitem 1989 roku i wyniósł parę projektantów na scenę światowego designu. Do dzisiejszego dnia projekty Brand Van Egmont podróżują z siedziby głównej w Holandii do każdego zakątka świata, od Nowego Jorku do Moskwy, od Bejrutu do Tokio. Ich ręcznie robione obiekty docenia szeroka klientela począwszy od rodziny królewskiej na muzykach i autsajderach skończywszy.

Brand van Egmont jest popularna i doceniana na całym świecie, a ich projekty świetnie spełniają się zarówno w przestrzeni showroomów znanych sieci ekskluzywnych marek, jak Louis Vuitton, Chopard i Neuhaus, hotelach i innych miejscach użyteczności publicznej, jak równie w prywatnych domach i apartamentach. Zespół Brand van Egmont projektuje również dla innych firm. Poza tworzeniem lamp William zajmuje się również projektami architektonicznymi i wnętrzarskimi, a Annet projektuje okładziny ścienne, biżuterię i dywany.

W 2014 Brand van Egmont obchodził 25-lecie istnienia marki.

Więcej na www.luminosfera.pl

 

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas