Designteka

wydarzenia

Budujemy dom!

10.10.2014

Niezwykły projekt dwojga młodych osób, czyli jak zbudować swój wymarzony dom z wykorzystaniem nowych zjawisk, idei i narzędzi, w zgodzie ze społeczeństwem i środowiskiem.

W Owocach i Warzywach o swoim przedsięwzięciu opowiedzą autorzy – Weronika Siwiec i Stanisław Kamionka, którzy zdecydowali się zbudować dom. Modelowy dom ze słomy, drewna i gliny.

Fundusze postanowili zebrać dzięki platformie crowdfundingowej, a projekt udostępnić publicznie na zasadach open-source. Co więcej całe przedsięwzięcie jest pracą magisterską Weroniki.

Dom będzie służył niezależnie od zmieniającej się pogody, przez cały rok. Niewielka powierzchnia domu, zaledwie 25m2, daje możliwość na postawienie go bez pozwolenia na budowę. Celem jest stworzenie alternatywy wobec współcześnie dominujących tendencji w architekturze mieszkaniowej.

Przedsięwzięcie ma udowodnić, że tradycyjne techniki nie zawodzą, są tanie i ogólnodostępne, a najważniejszym składnikiem udanego projektu są pomocni ludzie. Dom nawiązuje do dawnych technik, kiedy używanie słomy czy trzcin, było oczywiste i powszechne. Nie będzie to jednak cytat z przeszłości. Projektanci nadali mu współczesną świeżą formę.

Postępy prac można obserwować na bieżąco na stronie [www.kawkowo.pl] i facebooku [facebook.com/budujemydomwkawkowie]. Autorom zależy, aby każdy chętny mógł pójść w ich ślady i zbudować swój dom. Dlatego projekt udostępniony zostanie na zasadach open source, to znaczy, że za darmo będzie dostępny dla każdego. Po zakończeniu budowy opublikowany zostanie także poradnik i film dokładnie opisujący cały proces. Dom będzie przez cały rok otwarty dla wszystkich chętnych. Będą się w nim odbywały warsztaty i spotkania. Ma to być wizytówka budownictwa naturalnego.

…………

Weronika Siwiec – absolwentka wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Obecnie studentka Wzornictwa na ASP w Warszawie. Projekt Budujemy dom realizuję w ramach pracy magisterskiej.

Stanisław Kamionka – absolwent wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Zawodowo zajmuje się projektowaniem gier strategicznych. Interesuje się fotografią, ostatnio zwłaszcza techniką mokrego kolodionu.

Film promujący przedsięwzięcie: http://youtu.be/EmNWb3qGbk0

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/1478174422460852/

WWW: http://owoceiwarzywa.com/kalendarz_ogrodnika/news-budujemy_dom__crowdfundingopen_sourcezrownowazona_architektura__spotkanie__ldf_w_oiw.html

BUDUJEMY DOM

Wtorek | 14.10.2014 | godz. 18:00

Owoce i Warzywa klubokawiarnia | Traugutta 9 | Łódź

wstęp wolny

Wydarzenie towarzyszące Łódź Design Festival 2014.

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas