Designteka

wydarzenia

CENNE, BO POLSKIE VOL. 2

01.10.2019

Ewa Mierzejewska zaprasza na drugą odsłonę autorskiej wystawy poświęconej małym, rodzinnym firmom z segmentu premium. Wystawa jest częścią odbywającego się w dniach 3-6 października Poland Design Festival na targach wyposażenia wnętrz Warsaw Home.

Na wystawie, którą znajdziemy w hali C (miejsce C1.41) kompleksu targowego Ptak Expo, pokazane zostaną eksponaty reprezentujące 27 marek. To nie tylko meble i lampy, ale też oryginalne dekoracje wnętrz, dodatki, materiały wykończeniowe. Różnorodne, a jednak coś je łączy. Wszystkie są zaprojektowane i produkowane w Polsce, przez małe, często rodzinne firmy, działające w segmencie premium. Większość powstaje na indywidualne zamówienie lub w ramach limitowanych edycji. Wytwarzane są zarówno tradycyjnymi metodami rzemieślniczymi, jak i przy użyciu zaawansowanych technologii. Wyróżnia je wyrafinowane wzornictwo i wyjątkowo precyzyjne wykonanie. Z uwagi na tak unikatowy charakter zwykle kosztują sporo, ale są warte swojej ceny. To luksusowe obiekty, których naturalnym środowiskiem są równie luksusowe wnętrza.

„Wystawa jest moim osobistym hołdem złożonym pasjonatom, którzy mają odwagę tworzyć rzeczy piękne, niebanalne, a co za tym idzie – kosztowne. Wielu Polaków wciąż nie wie, jak wysokiej klasy przedmioty są u nas produkowane. Niestety nadal niektórzy sądzą, że to co krajowe musi być gorsze i tańsze niż zagraniczne. A przecież to nieprawda! Mamy świetnych projektantów, doskonałych rzemieślników, wybitnych artystów. Czas ich docenić ” – mówi Ewa Mierzejewska, organizatorka wystawy, dziennikarka specjalizująca się w tematyce designu i sztuki, ekspertka w dziedzinie urządzania wnętrz w Dzień Dobry TVN, blogerka (ewaiwnetrze.pl). Prezentowane na wystawie eksponaty zostały przez nią wybrane na drodze całkowicie subiektywnej selekcji.

Wystawa odbywa się w dniach 3-6 października 2019 na targach wyposażenia wnętrz Warsaw Home w Nadarzynie k/Warszawy. Czynna jest w godzinach otwarcia targów: 10.00-18.00.

Lista prezentowanych na wystawie marek: www.ewaiwnetrze.pl

Więcej informacji: ewa.mierzejewska@ewaiwnetrze.pl

Wydarzenie na FB: Cenne, bo polskie, vol. 2

https://www.facebook.com/events/2394857274095538/

Projekt ekspozycji: Lena Szwed-Strużyńska

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas