Designteka

wnętrza

Ceramika Catino

17.07.2014

Czerwony kolor wyróżnia. Szczególnie zaś, jeśli ma formę charakterystycznej czerwonej kropki Red Dot Award: Product Design 2014. Tę prestiżową nagrodę za wzornictwo otrzymała właśnie kolekcja ceramiki łazienkowej Catino włoskiej marki Disegno.

Organizowany od 1955 roku Red Dot Design Award, to jeden z największych i najbardziej zasłużonych konkursów projektowych na świecie. Wydarzenie co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem – w tegorocznej edycji po znak czerwonej kropki zgłosiło się 4515 chętnych. Nagrodę Red Dot: Best of the Best otrzymały 72 projekty, nagrodę Red Dot – 1120, wyróżnienia – 123. Wśród wyposażenia łazienek i spa, które7 lipca br. wyjechały z Essen z tytułem Red Dot, znalazła się również kolekcja ceramiki łazienkowej Catino włoskiej marki Disegno Ceramica, zaprojektowana przez Emanuele Pangrazi. Dystrybutorem ceramiki Disegno na polskim rynku jest firma Coram Poland.

Catino, to kolekcja inspirowana tradycją, z mocnym odcieniem ludowości. Głębokie umywalki o cienkich rantach przywodzą na myśl skojarzenia z baliami, wiszące mydelniczki inspirowane są formą tradycyjnych chochli. Wśród dodatków towarzyszących umywalce jest też tara – tradycyjne narzędzie służące kiedyś do prania odzieży w balii. Ten niewielki, ozdobny gadżet może przydać się również dziś, gdy ubranie wymaga prania ręcznego.

Naturalność, to kolejne określenie, które definiuje kolekcję Catino. Meble podumywalkowe mają postać surowych, drewnianych ław. W kompozycji z umywalkami-baliami wyglądają niezwykle sielsko i romantycznie. Meble wykonane zostały z naturalnego drewna – jasnego klonu oraz orzecha w wybarwieniach tanganika i canaletto. Melanż odcieni dodaje finezji prostym konstrukcjom. Do wyboru są trzy rozmiary ław: 100×50 cm, 140×50 cm i 60×50 cm. Ci, którzy preferują jeszcze skromniejsze formy mają do wyboru same blaty. Oferowane są one w dwóch wielkościach: 140×50 i 100×50 cm. Aby zwiększyć funkcjonalność blatów można je wzbogacić w stylowe mosiężne relingi (frontowy oraz boczny).

Ceramika Catino dostępna jest w wersji stojącej oraz podwieszanej. W wersji stojącej bidet i miska w.c. mają wymiary 42x54x50 cm, w wersji podwieszanej: 42x52x47 cm. Ofertę uzupełnia dopasowana kształtem deska sedesowa w wersji klasycznej oraz z systemem wolnego opadania.

W serii Catino dostępnych jest także 5 modeli ceramicznych umywalek: w wersji stawianej proponowane są modele o szerokości 42, 60 i 80 cm. Wysokie na 35 cm umywalki najkorzystniej prezentują się w towarzystwie naściennej baterii podtynkowej. Dwie pozostałe umywalki w serii to modele o szerokości 60 oraz 80 cm i wysokości 18 cm, przeznaczone do montażu naściennego.

Akcesoria dodatkowe proponowane w wersji Catino to: mydelniczka do zawieszenia na rancie umywalki oraz tara do prania. Oba elementy wykonane są z naturalnego drewna.

Wyłącznym dystrybutorem marki Disegno Ceramica na polskim rynku jest Coram Poland. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.coram.pl

 

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas