Designteka

wydarzenia

Ceramika łazienkowa Val

17.08.2016

Kolekcja ceramiki łazienkowej Val oraz wanna Ino w finale konkursu Dobry Wzór 2016.Kolekcja ceramiki łazienkowej Val, jak i wanna Ino zakwalifikowały się do finału tegorocznego konkursu Dobry Wzór organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Jest to niezwykle prestiżowy, organizowany od 1993 roku konkurs, do którego rekomendowane są jedynie produkty charakteryzujące się najwyższą jakością wzornictwa.

Rozwiązania marki Laufen uzyskały rekomendacje jako produkty najwyższej jakości w strefie Dom. Do tegorocznej edycji konkursu Dobry Wzór nadesłano rekordową liczbę zgłoszeń – 222 produkty i usługi. Sześcioosobowe jury powołane przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego wyłoniło finalistów poszczególnych kategorii. Jak zwykle, najliczniejszą kategorią był Dom, do której zgłoszono aż 87 produktów. Kolekcja ceramiki łazienkowej Val i wanna Ino znalazły się w gronie 45 finalistów.

Wyróżnione rozwiązania wyprodukowane z nowej ceramiki SaphirKeramik mają cieńsze ścianki, są lżejsze i bardziej wytrzymałe porównaniu z tradycyjnymi wyrobami ceramicznymi. Zaprojektowane zostały przez wybitnych projektantów: Konstantina Grcica i Toana Nguyena.

Kolekcja VAL charakteryzuje się prostymi liniami, bardzo wąskimi krawędziami i drobnymi strukturami powierzchni. Prostota formy i funkcjonalność rozwiązań zaspokoi oczekiwania i gust najbardziej wymagających użytkowników. W kolekcji znajdują się zarówno proste, montowane do ściany umywalki, jak również prostokątne i asymetryczne miski i dopasowane do nich półki, a także wanna wykonana z mineralnego tworzywa SENTEC.

Wanna Ino (także z tworzywa SENTEC) to produkt o niezwykłym designie, ma wyjątkowe oparcie o delikatnych liniach, które tworzą lekką, ale niezwykle stabilną konstrukcję. SENTEC daje projektantom niespotykaną dotąd swobodę wzorniczą – można z niego wykonać prawie każdy kształt. Jest ciepły i przyjemny w dotyku, nie jest porowaty, posiada właściwości antybakteryjne oraz wysoki stopień antypoślizgowości. Dzięki zawartości cząsteczek mineralnych powierzchnia wanny jest gładka, a kąpiel w niej daje wrażenie kąpieli morskiej.

Laureatów konkursu poznamy 20 października. Wystawa pokonkursowa potrwa od 21 października do 1 grudnia br., w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie, przy ul. Świętojerskiej 5/7.

Laufen jest jednym ze światowych liderów branży wyposażenia łazienek, słynącym ze znakomitego dizajnu, elegancji i niepowtarzalnego stylu. Firma powstała ponad 100 lat temu w szwajcarskim mieście Laufen i jest obecna w 135 krajach świata. Produkty sygnowane marką Laufen to dzieła najwybitniejszych światowych projektantów, do których należą m.in. Wiel Arets, Stefano Giovanonni, Hartmut Esslinger, Alberto Alessi, Ludovica i Roberto Palomba. Produkty Laufen są przyjazne środowisku, pozwalają na oszczędność wody. W ofercie firmy znajduje się ceramika sanitarna, meble, wanny, kabiny i ścianki natryskowe, baterie, akcesoria łazienkowe oraz seria produktów dla osób starszych i niepełnosprawnych. Produkty marki Laufen stanowią znakomite rozwiązanie zarówno dla Klientów indywidualnych, którzy cenią sobie oryginalną ceramikę łazienkową, jak również dla hoteli i innych miejsc użytku publicznego.

Marka Laufen należy do Grupy ROCA.

Więcej informacji na stronie www.laufen.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas