Designteka

wydarzenia

ChceJeżyce

04.06.2014

Zapraszamy 7-8 czerwca do Concordia Design na bardzo jeżycki weekend. W programie kolacja degustacyjna z udziałem aktorów Teatru Nowego z tradycyjnymi daniami jeżyckimi, premiera książki kulinarnej „Zjeżyce”, warsztaty kulinarne i warsztaty dla dzieci oraz wernisaż wystawy fotograficznej „Twarze Jeżyc”. To pomysł na spotkanie, wspólne rozmowy i odkrywanie smaków dzielnicy dla wszystkich mieszkańców Poznania i fanów Jeżyc. Partnerami wydarzenia są Bułka z Masłem i Teatr Nowy.

ChceJeżyce

Concordia Design jest częścią poznańskiej dzielnicy Jeżyce, dlatego chce promować i jednoczyć lokalną społeczność poprzez wspólne działania. Pretekstem do pierwszego spotkania są przepisy zebrane przez Bułkę z Masłem podczas zorganizowanego przez Teatr Nowy w Poznaniu „Rynku Opowieści Jeżyckich”, z których powstał zbiór „Zjeżyce”. Są w nim tradycyjne, jeżyckie przepisy, podarowane przez mieszkańców tej dzielnicy. Concordię odwiedzą również aktorzy Teatru Nowego w Poznaniu, którzy zagrali w pierwszym dokumentalnym serialu teatralnym „Jeżyce Story”. W sobotę będą gościć na kolacji, a w niedzielę poprowadzą „stolikowe rozmowy”.

ChceJeżyce na kolację – kolacja degustacyjna

Zapraszamy na prawdziwą jeżycką kolację, podczas której wszyscy usiądziemy przy jednym dużym stole, będziemy rozmawiać, wspominać, dzielić się pomysłami i refleksjami na temat naszej ulubionej dzielnicy.

Gośćmi specjalnymi kolacji będą aktorzy Teatru Nowego w Poznaniu grający w pierwszym spektaklu dokumentalnym „Jeżyce Story”. Menu natomiast to wybrane przepisy zebrane na Rynku Jeżyckim przez Bułkę z Masłem podczas „Rynku Opowieści Jeżyckich”.

My też stworzymy atmosferę „Ryneczku” i poszczególne dania serwować będziemy z prawdziwych straganów.

ChceJeżyce na lunch – warsztaty kulinarne

Podczas 2-godzinnych warsztatów, które poprowadzą Domika Hoppe z Bułki z Masłem oraz Małgorzata ze sklepu KoneSER przygotujemy 3 dania, które znajdą się w tygodniowym menu lunchowym w restauracji Concordia Taste. Zrobimy przystawkę, danie główne i deser, których smaki to kwintesencja Jeżyc.

Co to będzie dokładnie? Tego nie wiemy, ponieważ chcemy, żeby uczestnicy warsztatów razem z prowadzącymi ustalili jeżyckie menu.

Na pewno wykorzystamy różne sery, kaszę pęczak, boczek, mąkę, drożdże i dużo warzyw.

Warsztaty oczywiście zakończą się wspólnym zjedzeniem jeżyckiego lunchu.

Jeżycka, komiksowa niedziela – warsztaty dla dzieci

W rodzinną niedzielę, stworzymy wspólny, wyjątkowy komiks. Bohaterami staną się mieszkańcy Jeżyc. przyjrzymy się naszej dzielnicy i wspólnie ułożymy historię codziennych a jednak „niezwykłych” postaci. Będziemy układać historię, rysować, malować i wymyślać SUPER moce.

Więcej informacji na www.concordiadesign.pl

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas