Designteka

miejsca

City Solei – boutique hotel

24.07.2012

City Solei boutique Hotel należy do grupy hoteli Solei, z których każdy odróżnia się indywidualnym charakterem i osobowością. Hotel City jest 3 obiektem mini sieci Solei w Poznaniu, który powstał jako uzupełnienie istniejących już obiektów: B&B Solei [bed & breakfast] mieszczącym się przy poznańskiej starówce oraz Rezydencji Solei, obiektu romantycznie położonego nieopodal jeziora strzeszyńskiego, wśród lasów, łąk i pól w północnej części Poznania.

Również lokalizacja City Solei jest niezwykle atrakcyjna. Hotel położony jest w samym Centrum stolicy Wielkopolski, w artystycznej dzielnicy Chwaliszewo przy starym korycie Warty, pomiędzy najpopularniejszymi atrakcjami turystycznymi. W odległości 400 m znajduje się poznański Stary Rynek, Fara oraz Zamek Przemysła, natomiast z drugiej strony hotelu, w odległości 300 m mieści się poznańska katedra (Ostrów Tumski). Decydując się natomiast na dłuższy ok. 10 min spacer można dotrzeć do centrum kultury i sztuki Stary Browar, targów poznańskich oraz do parku malta, oferującego wiele atrakcji. Na wyciągnięcie ręki, podczas wiosenno – letniego okresu jest również mobilne centrum kultury i sztuki KontenerART.

Historia okolicy oraz sąsiedztwo obligowało do stworzenia nietuzinkowego obiektu. W konsekwencji powstał hotel będący syntezą designu i niezapomnianej atmosfery najpiękniejszych miast świata, wystrój pokoi, a zarazem serwowana kuchnia w City Kitchen inspirowana jest 22 miastami świata. Odwiedzając City Solei, odwiedza się każdorazowo nie tylko Poznań, ale i inne miasto na świecie, do motywu pokoju można dobrać odpowiednie menu, zaczynając już od śniadania. Wnętrze każdego pokoju zostało zaprojektowane oddzielnie, ich wystrój inspirowany jest między innymi klimatem Nowego Jorku, Kioto, Hawany, Marakeszu, Paryża czy Mediolanu. Kuchnia oczywiście jest międzynarodowa w bardzo szerokim tego słowa znaczeniu, karta menu jest dodatkowo bardzo rotacyjna, uwzględniająca dużo sezonowości. Restauracja jest dostępna również dla gości z zewnątrz, oferując lekkie lunch menu oraz wieczorną kartę wine & dine.

Tematycznie zostały również na okres wakacyjny przygotowane pakiety pobytowe: New York Glamour – pakiet dla przyjaciółek, J’adore Paris oraz Italian Romance – pakiety dla zakochanych, oraz pakiety dla ukochanych, potrzebujących relaksu mamusi – Mamma Mia!

Dodatkowe atrakcje, z których goście podczas swojego pobytu mogą korzystać to zabiegi SPA – wykonywane w zaprzyjaźnionym, położonym po sąsiedzku obiekcie Gardens SPA www.gardens-spa.com – do którego transport, oraz powrót, zapewniany jest w komfortowych warunkach, taksówką na koszt firmy

[* decydując się na zabiegi powyżej 100 pln]

Ponadto przy dobrej pogodzie goście są zachęcani, żeby wypożyczać rowery celem zwiedzenia Poznania w sposób aktywny.

Poznański hotel udostępnia także trzy sale konferencyjne, zachęcające do organizacji butikowych konferencji w kameralnym gronie. W pełni wyposażone sale konferencyjne mogą jednak pomieścić łącznie do 100 osób.

 

 

Adres: ul. Wenecjańska 10, 61-101 Poznań, tel: 61 858 80 10

Więcej na  www.citysolei.pl

 

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas