Designteka

wydarzenia

Collective Design

21.10.2011

Inauguracja drugiej edycji Collective Design odbędzie się w piątek, 21 października, o godz. 17.00 w sieni Gdańsk 2016.Siedziba Gdańsk 2016 ponownie stanie się miejscem prezentacji nowoczesnych designerskich produktów. Collective Design to inicjatywa Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości realizowana, we współpracy z Gdańsk 2016, w ramach projektu Creative Cities.

Pierwsza edycja projektu odbyła się w dniach od 30 września do 16 października i spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Gdańska i turystów. Collective Design to wspólna prezentacja projektantów, producentów oraz kreatywnych osób związanych z szeroko pojętym designem.

Wydarzenie jest realizowane w ramach długofalowej strategii wspierania i promowania najciekawszych przejawów kreatywności utalentowanych osób w ramach projektu Creative Cities. W projekcie uczestniczy sześć europejskich miast: Berlin, Gdańsk, Genua, Lublana, Lipsk i Pecz. Celem Creative Cities jest rozwój przemysłów kreatywnych w miastach biorących udział w projekcie.

Collective Design to efekt współpracy Gdańsk 2016 z Gdańską Fundacją Przedsiębiorczości. Prezentacje designerskich produktów to jeden ze sposobów poszerzania formuły działania sieni Gdańsk 2016. W sieni funkcjonuje Punkt Informacji Kulturalnej, odbywają się wystawy, debaty i warsztaty. Sień pełni również funkcję centrum festiwalowego (między innymi Narracje, Animation Now!, Europejski Poeta Wolności).

W czasie drugiej edycji Collective Design swoje wyroby zaprezentują między innymi:

- Chilly Tillly Trashsure Bags – niepowtarzalne i funkcjonalne torby oraz pokrowce sportowe z recyklingowych materiałów „z odzysku” – głównie kolorowych billboardów reklamowych. Firma powstała z myślą o aktywnych indywidualistach, którzy cenią świeże podejście do ekologii i poszukują toreb gwarantujących wysoką europejską jakość.

- Katarzyna Kruczyńska – projektantka stawia na kreatywność, bujną wyobraźnię i przekraczanie stereotypów. Zaprezentuje niepowtarzalną biżuterię oraz ręcznie malowaną odzież.

- Kombokolor – oryginalna kolekcja ubrań z autorskimi nadrukami, rzeczy proste w formie, na których nadrukowane są grafiki, symbole, zdjęcia.

- Marta Misiuro – projektantka unikatowej biżuterii wykonanej z białego szkła nowatorską technologią wytopu, a także dekoratorskich elementów wystroju wnętrz z wykorzystaniem autorskich ilustracji.

- Moja Forma – niepowtarzalna biżuteria z bursztynem w roli głównej, którego niepowtarzalne kształty uzupełnione zostały dopasowaną do nich formą ze srebra. Przy tworzeniu tej oryginalnej biżuterii projektanci używają także wielobarwnych nici.

- Projekt „Kobiety OK” – zestawy ubiorów zawierające elementy różnych technik rękodzieła, połączenie dzianiny i filcu. Projektantki wymieniają się materiałami; w filcu pojawia się włóczka, zwykle służąca do tworzenia dzianiny, a w dzianinie refleksy z surowej wełny.

- Projekt Mleko – oryginalne i przyjemne w noszeniu ubrania inspirowane najnowszymi trendami oraz polskim folklorem. Ubrania te cechuje bardzo wysoka jakość wykonania, najlepsze materiały i dbałość o szczegóły (hafty, guziki, nadruki).

- Service Art Studio – biżuteria wykonana przy użyciu półprzeźroczystej żywicy, dającej możliwość zatapiania różnych przedmiotów, tworzącej wrażenie przestrzenności. Istotnym elementem biżuterii jest charakter recyklingu, polegający na użyciu niepotrzebnych produktów w charakterze dekoracyjnym.

- Tregvart – biżuteria o zaskakujących wzorach i przedmioty użytkowe wykonane z pleksi. Te kolorowe i zabawne naszyjniki, pierścionki, broszki to idealne dodatki dla wszystkich, którzy nie lubią sztampy.

- Triada Silver – unikatowa biżuteria tworzona przy wykorzystaniu oksydowanego srebra, jedwabnej organzy i zaskakujących tworzyw sztucznych.

- Twins – akcesoria damskie takie jak np. torebki wykonane ze skór i tkanin pochodzących z recyklingu. Proste formy połączone z niklowanymi okuciami. Akcesoria są projektowane i wykonywane przez artystki. Twins to połączenie mody i fotografii przy użyciu materiałów vintage.

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas