Designteka

miejsca

Crazy Room

02.10.2012

Ruszył innowacyjny projekt Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER – Crazy Room.

W piątek, 28 września, oddano do użytku oryginalną strefę wypoczynku z niebanalnym designem. Crazy Room znajduje się w nowoczesnym budynku STARTERA przy ulicy Lęborskiej i jest pierwszym tak przełomowym projektem, którego celem jest pobudzanie kreatywności. Od 01 października, kreatywna przestrzeń, otwiera swe progi przed wszystkimi spragnionymi niekonwencjonalnego relaksu.

Misją Inkubatora STARTER jest stworzenie warunków do rozwoju, stymulowanie przedsiębiorczych postaw oraz merytoryczne wsparcie lokalnych firm w pierwszym okresie ich działalności. Działalność, skupiona wokół tych wartości, jest wielowymiarowa.

Wyjątkowy biurowiec, wyjątkowi ludzie

Inkubator skupia przede wszystkim ludzi młodych lub młode firmy. Wachlarz możliwości dla najemców jest szeroki i każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. STARTER oferuje wygodne biura z nowoczesnym wyposażeniem, ale też nie zapomina o kreatywnym wypoczynku i budowaniu atmosfery rodem z Doliny Krzemowej. Przykładowo w przerwie od pracy można pograć w kosza, poleniuchować na świeżym powietrzu, a także zagrać – w stacjach rozrywki ulokowanych na piętrach – w tradycyjne piłkarzyki, czy w gry przy pomocy zaawansowanej technologii Kinect, gdzie ruch na monitorze sterowany jest ciałem gracza.

W pełni wyposażone kuchnie zachęcają do samodzielnego gotowania ulubionych dań; alternatywnie można skorzystać z lunch baru. W budynku funkcjonuje też punkt opieki nad dziećmi. Rodzice mogą zostawić swoje pociechy w przedszkolu, które realizuje autorski program kształtujący postawę przedsiębiorczości u dzieci.

Crazy Room

Crazy Room nie przypomina pomieszczenia z banalnym wystrojem. Wszystko w nim jest przerysowane i oderwane od rzeczywistości. Utrzymany jest w konwencji surrealistycznej, inspirowanej filmową wersją „Alicji w Krainie Czarów” Tima Burtona.

Młody gdański projektant wnętrz, Arkadiusz Grzędzicki przygotowując projekt, postawił na energiczne kolory w niebanalnych połączeniach, miękkie tkaniny oraz inspirujący design. Zaproponował ciekawe złudzenia optyczne, bazując na lustrach i przeskalowanych meblach. Podłoga wchodzi na ścianę miękką trawiastą wykładziną, a ogromna szachownica na drugiej ścianie zlewa się z sufitem w jedną całość. W tym wnętrzu można poczuć się jak dziecko, które ma problem z wdrapaniem się na ogromne krzesło. Tu nie ma uznanego porządku stylistycznego. Lampy i meble mają przeskalowane wymiary, są karciane poduchy i siedziska. W pokoju znajdziemy także stoliki zbudowane z kart i wielkie czerwone drzwi, za którymi nie znajdziemy, co prawda, magicznego przejścia, ale za to możemy zostawić wiadomość dla innych lokatorów Startera. Spragnieni przytulania ucieszą się natomiast na widok pokaźnego futrzanego królika.

Niestandardowo z królikiem

Wspomniany królik to już nieodłączny symbol Crazy Room. Od kilku tygodni w tajemniczy sposób zapowiadał pracownikom biurowca otwarcie Crazy Room. Zostawiał enigmatyczne komunikaty wraz odciskami łap na wykładzinie, witał gości w windzie budynku – nikt jednak nie wiedział, dlaczego zjawił się w Inkubatorze oraz czego dotyczą jego niestandardowe działania. Dopiero 28 września, na wieczornej imprezie otwarcia, najemcy poznali prawdziwe powody pojawienia się królika w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER.

Skąd pomysł na tego typu przestrzeń dla pracowników biurowców?

- STARTER, którego nazwa nie jest przypadkowa, chce stworzyć pracownikom możliwie najlepsze warunki do inkubacji pomysłów i rozwijania kreatywności. Filozofią Crazy Room jest przełamywanie nudy i rutyny umysłowej. Nietypowy wystrój wnętrz ma rozluźnić sztywne schematy myślowe i zainspirować do myślenia niestandardowego. Jeden z zainteresowanych wynajmem menadżerów wspomniał, że w takim miejscu nawet o planie finansowym myśli się i rozmawia w zupełnie inny sposób – wyjaśnia Prezes Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości, Małgorzata Jasnoch.

I tego faktu nie da się podważyć! Oryginalny design czyni to miejsce wyjątkowym. Crazy Room jest jedynym tak ciekawym punktem na mapie Trójmiasta, który oferuje możliwość relaksu stymulującego kreatywne myślenie, a także przeprowadzenie rozwijających warsztatów m. in. z: jogi czy umiejętności miękkich: motywacji, asertywności, twórczości, w surrealistycznej atmosferze.

– W biurowcu Inkubatora jest dużo niewielkich firm, a wspólne spędzanie czasu integruje, pozwala na swobodną wymianę pomysłów i nieskrępowane poszukiwania przełomowych idei. W biznesie budowanie relacji i dobra komunikacja są niemniej ważne od kompetencji – dodaje Prezes GFP.

Dobrą wiadomością jest to, że Crazy Room nie jest dedykowany jedynie pracownikom firm działających w inkubatorze. Każda zainteresowana firma, może wynająć przestrzeń Crazy Room i zorganizować kreatywną imprezę dla swoich pracowników, partnerów czy klientów. Świetna lokalizacja tego wyjątkowego projektu i atrakcyjne warunki wynajmu wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród inkubowanych, a także wśród zewnętrznych firm, które inwestują w rozwój swoich pracowników i relacje z kontrahentami. W konsekwencji kolejka zainteresowanych wynajmem Crazy Room z dnia na dzień wydłuża się. To znak, że pracodawcy pamiętają o tym, że pozytywny nastrój sprzyja twórczemu myśleniu i pomaga lepiej radzić sobie ze stresem, a także z rozwiązywaniem problemów.

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas