Designteka

dodatki

Delikatne dodatki w stylu retro

17.02.2010

Na wiosnę 2010 BoConcept proponuje kolekcję dodatków w stylu retro inspirowanych stylistyką lat 60-tych. Matowe powierzchnie, przytłumione światło, dekoracyjne detale kreują wyrafinowane w swej prostocie wnętrze o widocznym, lecz nie rzucającym się w oczy luksusie.

foto

Żywe kolory są nadal modne, chociaż nabrały bardziej wysublimowanych odcieni. Są bardziej przytłumione, rozmyte, delikatne – niebieski „vintage” i popielaty, barwy jadeitu i ochry podkreślone energetyczną koralową czerwienią. Taką nawiązującą do klasycznej elegancji lat 60- tych kolorystykę mają lampy, dywany, poduszki, pledy i narzuty.

foto1

foto2

Lata 60-te zainspirowały projektantów nie tylko w palecie barw; inspiracje widać w wiszących lampach, miękkich pledach o charakterystycznym splocie, dywanach, poduszkach z motywem tradycyjnych z wyglądu czcionek, świecznikach o przemysłowej formie, wyraźnych paskach czy zastawie stołowej. Przedmioty o wyraźnym, przemyślanym wzornictwie stanowią ważny element wnętrza, jednak całość nie jest poważna i dostojna, zabawa stylem i dowcip grają ważną rolę.

foto5

foto3

W skład wiosennej kolekcji dodatków BoConcept wchodzą dywany, lampy, poduszki, pledy, wazony, dekoracje, sztućce, wieszaki itd.

Wiosenna kolekcja w salonach BoConcept dostępna od 1 marca 2010.

Źródło i zdjęcia: www.boconcept.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas