Designteka

wydarzenia

Design dla niezaawansowanych

02.10.2012

Projekt „Design dla niezaawansowanych” ma na celu upowszechnienie zagadnień związanych z teoretyczną i praktyczną stroną designu wśród mieszkańców Poznania. Część teoretyczna projektu w postaci wykładów ma stworzyć ramę dla działań praktycznych w czasie warsztatów. Wykłady będą miały za zadanie prezentację fenomenu designu z różnych perspektyw: krytyków designu, osób prowadzących galerie designu, kuratorów, znawców historii design, teoretyków kultury i samych projektantów. W strukturę projektu wpisane zostało stworzenie swoistej platformy dyskusji oraz konfrontacji wyobrażeń przeciętnych Poznaniaków z wyobrażeniami specjalistów. Cykliczna formuła oraz otwarty charakter poszczególnych spotkań, rozpoczynanych wykładem, będzie również sprzyjać nawiązywaniu kontaktów pomiędzy projektantami, teoretykami i użytkownikami designu.

DESIGN DLA NIEZAAWANSOWANYCH, sesja # 4

wykład: 11.10.2012, godz. 18:00, wstęp wolny

Marek Cecuła „Cykle ceramiki”

W pierwszej części programu pokazany będzie ręczny proces produkcji porcelany od jej początków w Chinach, aż po dzisiejszy zautomatyzowany przemysł. W drugiej części przedstawione będą najnowsze osiągnięcia współczesnych designerów pod tytułem “Ceramika XXI w.”

Celem wykładu jest pokazanie jak szeroki i różnorodny jest zakres tego najstarszego rzemiosła oraz jakie miejsce zajmuje on we współczesnej kulturze.

warsztaty: 12.10.2012, godz. 14:00-20:00

Tymek Jezierski „Porcelanowa ilustracja”

udział w warsztatach jest bezpłatny, zapisy: fundacja@spot.poznan.pl

 

Podczas warsztatów poruszone zostanie zagadnienie, jak ilustracja zmienia kształt i formę ceramiki.

Prof. Marek Cecuła, artysta ceramik, projektant. Założyciel Design Centrum Kielce. Od 16 roku życia mieszkał w Izraelu, potem w Brazylii, aż w 1978 roku osiadł w Nowym Jorku, gdzie założył firmę Modus Design. W latach 1985-2004 dziekan Wydziału Ceramiki w Parsons School of Design w Nowym Jorku i profesor w National Collage of Art and Design w Bergen Norwegia.

Tymek Jezierski – rysownik, ilustrator, plakacista. Rocznik 1983. Mieszka i pracuje w Warszawie. Jego prace pojawiają się regularnie w licznych polskich magazynach. Współautor komiksu o Powstaniu Warszawskim. Słynie z plakatów muzycznych dla klubu Chłodna25. Nagrodzony „Chimerą” za okładkę do „Architektury.” Uznany za jednego z 200 najlepszych ilustratorów przez LURZER’S ARCHIVE. Razem z bratem Jakub

organizator: Fundacja SPOT.

mecenat: Dofinansowano ze środków Miasta Poznania

Więcej na www.spot.poznan.pl

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas