Designteka

wydarzenia

Design drogą do innowacyjności

18.11.2011

Roberto Verganti – światowej sławy profesor zarządzania innowacjami – wygłosi wykład otwarty „Design drogą do innowacyjności”.

Wykład będzie miał miejsce 28 listopada o godz. 18.00 w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu, w sali 004. Organizatorami spotkania są: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej oraz Urząd Miasta Poznania.

Roberto Verganti, zdobywca najbardziej prestiżowej nagrody w dziedzinie designu we Włoszech – Compasso d`Oro, profesor zarządzania innowacjami na Politecnico di Milano oraz wykładowca Design Management w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej uważa, że innowacja jest siłą napędową konkurencji, która tworzy korzyści, zapewnia wzrost, kształtuje tożsamość marki i stanowi strategiczne zasoby.

Przedsiębiorstwa, które oparły swój sukces na innowacjach, potrafią przetrwać w gospodarczo niestabilnych czasach. Bez odpowiedniej strategii, firmy nie wykorzystują pojawiających się szans, w związku z czym są prześcigane przez konkurencję. Bez określonego procesu nie są w stanie zarządzać ryzykiem innowacji, a ich projekty kończą się niepowodzeniem.

Zgodnie bowiem z najnowszymi trendami w zakresie zarządzania przedsiębiorstwami, firmy „dobrze zaprojektowane” realizują swoją strategię, opartą na designie, za pośrednictwem spójności pięciu elementów, tzn. produktu, komunikacji, informacji, otoczenia i usług na wszystkich poziomach jej funkcjonowania oraz we wszystkich obszarach jej aktywności.

Punktem wyjścia jest tutaj przekonanie, że design nie ogranicza się jedynie do strony wizualnej projektowania. Integruje wiele dziedzin – technikę, technologię, ergonomię, marketing, psychologię, socjologię, ekonomię i zarządzanie, w celu stworzenia innowacyjnej z punktu widzenia odbiorcy wartości. Idea design thinking – myślenia kryteriami projektowania również w biznesie – jest determinująca nie tylko przy tworzeniu produktu, lecz także przy obieraniu strategii dla przedsiębiorstwa. Dlatego zarządzanie designem najważniejszą rolę odgrywa w procesie innowacji, bez względu na to, czy dotyczy ona działań przedsiębiorstwa produkcyjnego, studia projektowego, firmy usługowej, instytucji naukowej czy organów administracji.

Więcej na:

www.wsnhid.pl

www.swps.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas