Designteka

wydarzenia

Design jedzie do Gdańska

20.06.2013

Wszyscy miłośnicy drewna doskonale znają jego zalety. Okazuje się, że jedną z nich jest również… inspiracja. Firma Kopp we współpracy z warszawskimi studentami pokazuje, że zwykła deska może być początkiem niezwykłego designu. Już w piątek 21 czerwca 2013, w gdańskim salonie firmy będzie można oglądać prace warszawskich studentów.

W odpowiedzi na zaproszenie i możliwość zorganizowania wystawy, trójka studentów doc. dr Krzysztofa Gronia na zajęciach z Podstaw projektowania Mebla w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania stworzyła unikalne projekty mebli.

Studenci projektując sięgnęli po różnorodne materiały. Marcin Skubisz stworzył wieszak ze sklejki, a wspólnie z Marcinem Warginem zaprojektowali krzesło Saataa o niezwykłej bryle. Monika Szablińska jest autorką stolika kawowego łączącego szkło z drewnem brzozowym. Realizacja projektów była możliwa dzięki wsparciu finansowemu uczelni.

– Wspieranie studentów w realizacji ich pasji to wielki przywilej. Oprócz dostarczania niezbędnych materiałów i zapewniania szkoleń materiałoznawczych wykorzystujemy przestrzeń naszych salonów do promocji ich dokonań. Cieszymy się, że możemy pokazać dobre wzornictwo i pozwalamy mu zaistnieć poza murami uczelni – mówi Katarzyna Wątor, Dyrektor ds. Marketingu.

Możliwość wykonania prototypów i pokazania ich szerszemu gronu odbiorców jest dla studentów kierunków związanych z projektowaniem szansą na sprawdzenie swoich umiejętności w rzeczywistości i skonfrontowania swoich pomysłów z możliwościami materiałów. Inicjatywa WSEiZ i firmy Kopp pokazuje, że stwarzanie studentom szansy na realizację projektów może się przełożyć na działania na szerszą skalę. – Powstanie tej realizacji stanowi początek świadomej drogi ku projektowaniu między innymi mebli w przyszłości, współpracy z przemysłem i jednostkowymi zleceniami. Otrzymałem parę dni temu materiały bambusowe od firmy Kopp i mam już pierwsze koncepcje na ich wykorzystanie – o swojej przygodzie z projektowaniem mówi Marcin Skubisz, jeden ze studentów.

Wystawę prac można oglądać od 21 czerwca do 20 lipca w salonie firmy Kopp w Gdańsku przy ulicy Grunwaldzkiej 225.

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas