Designteka

wydarzenia

Design odczaruje Dworzec Świebodzki

22.04.2016

W sobotę 23 kwietnia w budynku Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu odbędzie się kolejna edycja targów sztuki użytkowej kontury.

Targi są obecne we Wrocławiu od 2014 roku i zyskały sobie spore grono odbiorców, którzy poszukują estetycznych, dobrze zaprojektowanych i funkcjonalnych przedmiotów.

Po raz pierwszy kontury. zagoszczą na Dworcu Świebodzkim, który znajduje się w sercu miasta i wyróżnia się architekturą w stylu późnoklasycystycznym. Piękna fasada z rzeźbami Pomeranii i Silesii przypomina o czasach świetności i symbolizuje dwie prowincje, które dworzec miał połączyć.

W 1991 roku z dworca odprawiono ostatni pociąg. Opustoszały budynek zmienił się wówczas w centrum kulturalne. Kolej wydzierżawiła pomieszczenia Teatrowi Polskiemu, otwarto kluby nocne i muzyczne. Jednak, większości wrocławian Świebodzki kojarzy się z niedzielnym targowiskiem, które od lat dominuje krajobraz placu Orląt Lwowskich i okolic.

W najbliższą sobotę sztuka użytkowa odczaruje wizerunek Dworca Świebodzkiego!

Na konturach. będzie można znaleźć wiele inspiracji wnętrzarskich, zakupić meble, artykuły wyposażenia wnętrz czy rękodzieło. Oprócz oryginalnych przedmiotów targi są także okazją do spotkań z twórcami oraz projektantami wnętrz.

Na 33 stoiskach można oczekiwać zróżnicowanej oferty od wystawców z całej Polski. Z Wielkopolski przybędzie Maszyna Kreacji, która produkuje dodatki do wnętrz oraz niepowtarzalne meble, wykonywane w małych seriach. Wszystko powstaje we współpracy z projektantami, aby zachować różnorodność i umiejętnie łączyć nowoczesny design z naturą i ekologią.

Cotton Badger oferuje domowe tekstylia ze śladami małego Borsuka, Jelonka i ich przyjaciół, którzy mieszkają w lesie. Produkty powstają w małej pracowni w domu nad rzeką, są szyte z białej bawełny ręcznie stemplowanej na czarno.

Warszawskie Maptu przywiezie do Wrocławia plakaty, które przywołują najpiękniejsze myśli i wspomnienia przebytych podróży.

Na stoisku pracowni MANO.ceramics wszystkie produkty wykonywane są ręcznie z ogromną precyzją i dbałością o szczegół. Główną techniką produkcyjną jest koło garncarskie, więc każdy z produktów kilkunastokrotnie przechodzi przez ludzkie ręce w wieloetapowym procesie twórczym.

Technika ta pozwala nadać naczyniom niepowtarzalny charakter i przenosi energię z twórcy-garncarza na naczynie. Wyroby cechuje wysoka jakość, która jest umiejętnie łączona z nowoczesnym wzornictwem.

Na targach nie zabraknie też wydawnictw, które oferując dobrą literaturę kładą nacisk na sztukę ilustracji i dobrze zaprojektowaną książkę.

Odwiedzając Dworzec Świebodzki czeka na was dobry design od polskich twórców i okazja do spędzenia czasu w przestrzeni generującej niepowtarzalny klimat.

 

Więcej informacji na:

www.facebook.com/targikontury

Wrocław, Dworzec Świebodzki, plac Orląt Lwowskich 1

Sobota, 23 kwietnia w godzinach 11.00 – 19.00

Wstęp: 5 pln

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas