Designteka

wydarzenia

Design Open w Concordia Design

02.02.2015

Design Open – otwarte wykłady w Concordia Design!

Nowy rok to w Concordii Design inauguracja cyklu spotkań- Design Open. To nowy program otwartych wykładów wokół tematów związanych z projektowaniem, wzornictwem, trendami i innowacjami. Spotkania mają przybliżyć uczestnikom, czym tak na prawdę jest design, jakie jest jego znaczenie i zadania. Formuła spotkań to godzina wykładu i pół godziny dyskusji. Wstęp na wszystkie wykłady jest wolny.

Już 5 lutego, o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie z Małgorzatą Bernady – kuratorką I w Polsce Festiwalu Tkanin. Wykład z jej udziałem będzie poświęcony różnym aspektom użycia tkaniny w projektowaniu. Kolejne poprowadzą m.in. architektka Jola Starzak, a po targach designu w Mediolanie przegląd trendów zrobi Ewa Voelkel Krokowicz, właścicielka Concordia Design.

Małgorzata Bernady – z wykształcenia historyk sztuki, od lat zajmuje się wnętrzarstwem i stylizacjami. Tkanina to jej żywioł, a wszystkie konteksty jej użycia zna „od podszewki”. Bywa łącznikiem na linii producent mebli – projektant – producent tkanin, dlatego tak dobrze rozumie wszystkie zależności, potrzeby i możliwości środowiska. Analizuje trendy tekstylne i w kwestii tkanin doradza takim firmom jak Mable VOX, NOTI, ARIS, ISTE i innym.

Podczas spotkania w Concordia Design Małgorzata Bernady opowie o aspektach użycia tkaniny w projektowaniu. Na pewno pojawią się takie wątki jak tkanina w architekturze, w modzie, w branży meblowej, w scenografii oraz tkanina a nowe technologie.

Kuratorka I Festiwalu Tkanin w Concordia Design, obecnie pracuje nad druga edycją, która odbędzie się jesienią 2015 roku.

Concordia Design jako centrum designu działające od ponad trzech lat w Poznaniu jest platformą współpracy projektantów, przedsiębiorców i ekspertów opartą o unikalny model łączący promocję designu z edukacją i konsultingiem. Kilka razy w roku prezentuje ciekawe wystawy promujące polskie i europejskie wzornictwo np.: „Mothers of Invention”, której kuratorką była Lidewij Edelkoort“, Kod miasta”, “Polskie Red Doty” (kuratorka Monika Tokarska), “Konteksty – wystawa tkanin” (kuratorka Małgorzata Bernady), wystawy podczas Festiwalu Designu dla Dzieci “Dziecinada” (kuratorka Agnieszka Jacobson-Cielecka) czy “Ene Due De” (projekt zbiorowy uczestników interaktywnych warsztatów). 19 lutego odbędzie się wernisaż wystawy “Polish Design: in the Middle of”. To unikalny wybór prac najlepszych polskich projektantów, studiów projektowych, studentów i producentów. Wystawa dostępna będzie do 3 marca.

Design Open – wykład „Tkanina w projektowaniu” 5.02.2015, godzina 18:00

Wstęp wolny, należy jedynie wpisać się na listę:

https://www.facebook.com/events/1601070710128046/

Concordia Design, ul. Zwierzyniecka 3, Poznań

Więcej na www.concordiadesign.pl

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas