Designteka

wydarzenia

Design Open

20.04.2015

Design Open to cieszący się dużym zainteresowaniem program otwartych wykładów wokół tematów związanych z projektowaniem, wzornictwem, trendami i innowacjami. Spotkania mają przybliżyć uczestnikom, czym tak na prawdę jest design, jakie jest jego znaczenie i zadania. Formuła spotkań to godzina wykładu i pół godziny dyskusji. Wstęp na wszystkie wykłady jest wolny. Już 23 kwietnia o godzinie 18:00 odbędzie się kolejne spotkanie, tym razem gośćmi będą Kola Starzak i Dawid Strebicki – architekci i urbaniści.

Design nie jest magicznym słowem zmieniającym przedmioty w skomplikowane i wysublimowane formy. Zaprojektowane muszą zostać nie tylko zaskakujące estetycznie meble i dodatki, ale także wszystko, co nas otacza. Cykl spotkań odbywających się co miesiąc w Concordia Design ma zaciekawiać nie tylko specjalistów, ale także wszystkich pasjonatów dobrego wzornictwa, a także tych, którzy chcieliby o designie dowiedzieć się czegoś ciekawego, a wcale związani z nim nie są.

Na kolejne spotkanie Design Open zaproszono architektoniczny duet: Jolę Starzak i Dawida Strebickiego. Goście podczas wykładu opowiedzą, czym się różni projektowanie krzesła od planowania dużych projektów urbanistycznych, czy jedno studio architektoniczne może projektować zarówno małe przedmioty, jak i ogromne przestrzenie oraz o swoich bardzo różnorodnych, projektach – pokażą różne ich skale i aspekty procesu projektowania.

Wstęp jest wolny, obowiązują zapisy przez formularz na stronie Concordia Design: www.concordiadesign.pl

Pracownia Joli Starzak i Dawida Strebeckiego istnieje dopiero 3 lata, a jej charakter najlepiej wyraża hasło „work in progress”. Pracują w Polsce i w Belgii, a swoje portfolio rozwijają w bardzo różnych, ale zawsze bardzo intrygujących kierunkach. Cieszy ich praca zarówno nad rzeczami małymi, jak i dużymi – w Polsce i za granicą.

Jola Starzak i Dawid Strebicki – architekci i urbaniści. Po ukończeniu studiów w Holandii i wieloletniej pracy dla pracowni projektowych w Belgii (architecten de vylder vinck taillieu w Gandawie) oraz Holandii (Korteknie Stuhlmacher Architecten w Rotterdamie), otworzyli w Poznaniu własną pracownię projektową „Atelier Starzak Strebicki”. Mieszkając w Holandii współpracowali jako wykładowcy z Uniwersytetem Technicznym TU Delft (Wydział Architektury – Interiors Buildings and Cities – Wnętrza, Budynki i Miasta) oraz magazynem architektonicznym Architektura Murator. Od 2013 roku współpracują z polskim magazynem architektonicznym „Zawód: Architekt”. Obecnie pracują nad projektami z dziedziny projektowania wnętrz, architektury oraz urbanistyki w Polsce oraz w Belgii. Współpracują również z poznańską School of Form, prowadząc zajęcia projektowe ze studentami.

Concordia Design

ul. Zwierzyniecka 3, Poznań

www.concordiadesign.pl

 

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas