Designteka

wydarzenia

Designer Glass Competition 2011

05.05.2011

Bombay Sapphire, jeden z najbardziej znanych ginów na świecie, po raz szósty zainspiruje polskich designerów. Marka ogłasza kolejną edycję Konkursu dla Projektantów Szkła Artystycznego – Designer Glass Competition 2011.

W tym roku Bombay Sapphire Designer Glass Competition odbędzie się w Polsce po raz szósty. Konkurs na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń związanych z polskim designem i z roku na rok cieszy się co raz większą popularnością. Jego prestiż wzrasta, a wraz z nim zwiększa się liczba zgłaszanych projektów. W Polsce Bombay Sapphire Designer Glass Competition po raz pierwszy odbył się w 2004 roku, a jego organizatorem od początku jest Bacardi-Martini Polska. Adresowany jest do młodych projektantów, którzy są na początku swojej artystycznej kariery. Większość z nich stanowią studenci polskich uczelni artystycznych, dla których Konkurs jest okazją do zaprezentowania własnych pomysłów i zaistnienia w świecie wielkich designerów. Uczestnicy projektują kieliszki koktajlowe inspirowane zapachem, smakiem i kolorem ginu Bombay Sapphire. Na podstawie zgłoszonych projektów jury wybiera trzy najlepsze, które podczas finału walczą o nagrodę główną. Na zwycięzcę polskiej edycji, a także zdobywców drugiego i trzeciego miejsca, czekają atrakcyjne nagrody pieniężne i niespodzianki. Projektant, który zdobędzie pierwsze miejsce w Konkursie, odbędzie praktyki w Krośnieńskich Hutach Szkła KROSNO S.A., których przedstawiciele wchodzą w skład jury. Prace oceniać będą także wykładowcy wyższych uczelni artystycznych w Polsce, Bacardi-Martini Polska Sp. z o.o., partnerzy Konkursu oraz Agencja MORE PR.

Konkurs adresowany jest do studentów i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych oraz innych uczelni, które posiadają wydziały związane z projektowaniem. Aby zapoznać się z zasadami Konkursu zapraszamy na stronę internetową: www.designerglasscompetition.com. Na stronie tej dostępny jest Regulamin konkursu, ogólne zasady (zakładka „Dowiedz się więcej”) a także formularz zgłoszeniowy (zakładka „Wejście”).

Wyłącznym dystrybutorem ginu Bombay Sapphire w Polsce jest Bacardi-Martini Polska Sp. z o.o.

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas