Designteka

dodatki

Designerskie biokominki

08.12.2009

Za oknem zawierucha. Minusowe temperatury wymuszają zainstalowanie dodatkowego ogrzewania w naszych domach. Jednym z najlepszych systemów grzewczych już od wielu lat jest kominek, niestety ze względu na konieczność kosztownych instalacji i podłączenia do przewodu kominowego – nie wszyscy mogą sobie na niego pozwolić.

bio-kominek2

Przedstawiamy Państwu ekologiczne kominki, które mają wszystkie zalety prawdziwych kominków (ogień, ciepło, nastrój), a nie wymagają żadnych instalacji. Ich główną zaletą jest również możliwość przestawiania w dowolne miejsce w mieszkaniu, biurze, hotelu czy apartamencie. Paliwem do kominka jest bezwonny, bezpieczny i całkowicie ekologiczny bioetanol. Biopaliwo spalając się nie wydziela dymu oraz sadzy.

Biokominki są nie tylko elementem dekoracyjnym wnętrza, ale stanowią również wspaniałe uzupełnienie zwykłego ogrzewania. Już po kilku minutach od zapalenia odczuwamy wzrost temperatury- ponieważ 100% energii ze spalania biopaliwa pozostaje w pomieszczeniu. W porównaniu z tradycyjnymi kominkami, gdzie 60% ciepła ucieka przez komin, jest to ogrzewanie niezwykle efektywne.

bio-kominek

W przeciwieństwie również do tradycyjnego ogrzewania, które wysusza powietrze, biokominki działają niemal jak nawilżacz powietrza, ponieważ podczas spalania wydziela się para wodna, która podnosi wilgotność pomieszczenia.

Kominki posiadają specjalną regulację i w zależności od ustawienia wielkości płomienia np. 1 litr biopaliwa spala się w czasie ok. 2-5 godzin.

bio-kominek1

Kolekcje kominków House&More tworzą designerskie kominki wolnostojące, do powieszenia na ścianie czy postawienia na stole. Niektóre, dzięki szklanym taflom osłaniającym ogień z każdej strony nadają się do używania zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Doskonale się sprawdzają na basenie czy w salonie SPA. W niektórych modelach, po dodaniu do specjalnego zbiornika olejków zapachowych, możemy użytkować wnętrze salonu jak salon aromaterapii.

Źródło i zdjęcia: www.houseandmore.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas