Designteka

wydarzenia

Donna Karan na arena DESIGN

28.02.2012

Donna Karan – twórczyni jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek odzieżowych na świecie – jest także projektantką przedmiotów użytkowych. W dniach 5-8 marca będzie je można zobaczyć na wystawie w ramach wydarzenia arena DESIGN 2012 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Amerykańska projektantka mody Donna Karan, urodzona w 1948 roku, od najmłodszych lat związana była z projektowaniem i branżą odzieżową. W 1966 roku wstąpiła do Parsons School of Design. Po dwóch latach rozpoczęła współpracę z projektantką odzieży sportowej – Anne Klein, u której do 1985 roku przewodziła zespołowi projektantów. Ostatecznie – decydując się na indywidualne działania – stworzyła jedną z najbardziej rozpoznawanych marek w świecie mody, sygnowaną jej imieniem i nazwiskiem. Karan zasłynęła linią „Essentials” – kolekcją opartą na kilku podstawowych elementach, które dowolnie zestawiane, tworzą doskonale harmonizującą całość. Prace nad kolekcją dla młodszych użytkowniczek zaowocowały premierą linii DKNY.

Jak podkreśla sama Karan, wszystko co robi, jest sprawą serca, ciała i duszy. Rozumiejąc projektowanie jako sposób ekspresji, Karan przenosi na swoje produkty cząstkę swoich przeżyć i emocji. Również obiekty powstałe według projektów Karan dla amerykańskiej manufaktury porcelany Lenox, które będzie można zobaczyć podczas arena DESIGN, zdają się odzwierciedlać tę ideę. Propozycje Donny Karan to przedmioty użytkowe stworzone w oparciu o zamiłowanie do nowoczesności i równoczesne stosowanie form czerpiących inspiracje z natury. Dodatkowym charakterystycznym rysem działań projektantki na polu designu jest wykorzystanie nie tylko szkła czy porcelany, ale także metalu i drewna oraz ich zestawień. Rozwiązania te nadają przedmiotom sygnowanym przez Donnę Karan niezwykłego wyrazu i oryginalności, które łączą się z ich funkcjonalnością.

Więcej na www.arenadesign.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas