Designteka

wnętrza

Drewno z dodatkami

27.08.2012

Sernik z rodzynkami, lody z bitą śmietaną, pomidorowa z ryżem – jak się okazuje to często dodatki, a nie produkt główny stanowią o wyśmienitym smaku niektórych potraw. Podkreślają go, potęgują i sprawiają, że jest jeszcze lepszy. Nie raz okazuje się, że to właśnie dodatki tworzą całość. Piękna broszka, torebka, czy pasek są w stanie ze zwykłej sukienki uczynić wyjątkową kreację. W przypadku mebli wcale nie jest inaczej. Drobny detal może sprawić, że będą one dziełami sztuki. Przekonują o tym producenci mebli. Między innymi ci, których wyroby można nabyć w sklepie BEDS.pl.

Łóżko TOMA to mebel, który wzbudza największy podziw. Poza jego niestandardową wysokością, jest to niskie łóżko japońskie, charakteryzuje się oryginalnym designem. Na taki wygląd mebla składa się połączenie materiałów, jakimi są: naturalne drewno – główny budulec łóżka i aluminium, będące dodatkiem. To właśnie srebro tego metalu jest kropką nad i w przypadku prezentowanego modelu i „doprawia” całość, nadając jej niesamowity smak. Szafki nocne zawieszane na ramie łóżka, które także posiadają aluminiową listwę podkreślają designerski i nowoczesny wygląd całości. Połączenie ciepła naturalnego drewna z chłodem aluminium okazuje się być potwierdzeniem powiedzenia, że przeciwieństwa się przyciągają.

Innym, równie designerskim łóżkiem jest mebel PAU. Model tego łóżka sam w sobie jest interesujący. Solidne, przykuwające uwagę nogi i równie interesujący kształt całości nie pozwalają przejść obok niego obojętnie. Wyjątkowość łoża z naturalnego drewna podkreślają zagłówki, które są zwieńczeniem całości architektonicznego dzieła. To dodatek, który jako pierwszy przyciąga nasz wzrok. Na to składa się kilka czynników: niestandardowy kształt, unikalna budowa, połączenie naturalnej skóry miękkich poduch ze stalą, będącą konstrukcją całości. Zagłówek ten poza niesamowitym wrażeniem daje także komfort, który jest równie ważny, jak wygląd zewnętrzny mebla.

Czyż dodatki nie tworzą całości? Chyba dowiedliśmy, że właśnie tak jest, a te, nawet niewielkie potrafią diametralnie zmienić wygląd mebla, podobnie, jak te stosowane w przypadku potraw mogą zmienić ich smak, a efekt ostateczny jest piorunujący.

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas