Designteka

wydarzenia

Dwie wystawy, dwa miasta

23.02.2012

Dwie wystawy, dwa miasta – Poznań, Berlin. „Kod miasta” i „ID Berlin | Industrial Design Competence” – to wystawy promujące design dwóch metropolii, które odbędą się 6-15 marca w Concordia Design w Poznaniu. Organizatorem wydarzenia jest Miasto Poznań raz Concordia Design. Wystawy wpisują się w cykl czwartej edycji arena DESIGN 2012 na MTP. Wernisaż wystawy odbędzie się 6 marca o godz. 18.00.

„Kod miasta” to tytuł wystawy, której ideą jest pokazanie potencjału twórczego Poznania przez sylwetki najlepszych projektantów i marki związane z tym miastem kierujące się designem w swojej strategii oraz młodych projektantów odnoszących pierwsze sukcesy. Design rozumiemy tu jako projektowanie produktów, usług, komunikacji, architektury, przestrzeni publicznej, grafiki, mody, a także jako proces w zarządzaniu. Nazwa wystawy – nawiązuje do kodu DNA – zespołu unikalnych cech, informacji, charakterystycznego systemu, z drugiej strony do kodu pocztowego w jednoznaczny sposób identyfikującego miejsce.

Pierwsze w Polsce centrum designu i kreatywności dla biznesu, nagradzani w Polsce i na świecie projektanci, trzy największe marki jubilerskie w kraju, pierwszy w Polsce autobus z napędem elektrycznym, jedna z najlepiej rozpoznawalnych marek modowych, najlepiej zaprojektowane centrum handlowe na świecie, targi promujące design i konkurs dla najlepiej zaprojektowanych przedmiotów i usług, dwie ważne uczelnie wyższe edukujące więcej studentów wzornictwa niż wszystkie pozostałe uczelnie kształcące projektantów w tym kraju, innowacyjne meble znanych marek, warsztaty, konferencje, wykłady dla biznesu, projektantów, studentów, dzieci oraz mieszkańców miasta… to właśnie kod designu Poznania. Wystawa wpisuje się w ideę Konsorcjum Marki Poznań. To pionierski w skali kraju projekt prezentujący miasto przez pryzmat najsilniejszych, prestiżowych marek wpływających na siłę i rozwój metropolii. Miasto wychodzi z założenia, że jest tym, czym marki i ludzie, którzy je tworzą. Działania miasta i Partnerów projektu opierają się na podejmowaniu wspólnych przedsięwzięć w obszarze promocji i marketingu.

Wystawa „Kod miasta” będzie prezentowana podczas wydarzenia promującego dobre wzornictwo arena DESIGN organizowanego po raz czwarty na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Celem wydarzenia arena DESIGN od początku istnienia jest zwrócenie uwagi na kluczową rolę wzornictwa w budowaniu przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstw. Hasłem tegorocznej edycji wydarzenia arena DESIGN jest sustainable design – wzornictwo zrównoważone. Gościem specjalnym będzie François Azambourg.

Projektanci i marki biorący udział w wystawie: Mariusz Małecki, Paweł Grobelny, Tomasz Augustyniak, Anna Orska, Magdalena Sikorska, Magdalena Pilaczyńska, Natalia Jaroszewska, Joanna Polińska, wierszyłłowski i projektanci, Piotr Kuchciński, AnoMalia, MindSailors, Solar, Meble Vox, Grupa Allegro, Stary Browar, Yes, Apart, Lisner, Port Lotniczy Ławica, Solaris, NIVEA Polska, Volkswagen Poznań, W.Kruk, School of Form.


Więcej informacji o wystawach na www.concordiadesign.pl

Wernisaż wystawy: 6.03.2012, godz. 18.00

Czas ekspozycji: 6-15.03.2012, w godz. 10-18

Miejsce wystawy: Concordia Design, Poznań, ul. Zwierzyniecka 3

Kurator: Monika Tokarska, PR Menedżer Concordia Design

Kontakt: Borys Fromberg – Zastępca Dyrektora Biura Promocji

Druga z wystaw – „ID Berlin | Industrial Design Competence” – pokazuje Berlin jako centrum designu przemysłowego i miejsce powstawania innowacyjnych produktów o wyjątkowym znaczeniu międzynarodowym. Wystawa przedstawia pracę projektantów od szkiców po ostateczne produkty. Zobaczymy nie tylko skończone produkty, ale także prototypy, modele, rozwój procesów. Design przedstawiony jest tu jako multidyscyplinarny proces. Wystawa była już pokazywana w Hannowerze i Honkongu. www.id-berlin.info

Projekty i projektanci na wystawie: Mobiler Hafenkran “ADLER 1500”/ büro+staubach, Waschtischprogramm „bettebowl“/schmiddem design, Fahrradrikscha/-Lieferfahrzeug „CITY CRUISER II“ „DELIVERY CRUISER“/gewerk design, Digitale Werbevitrine “dCLP”/ION Design GmbH, Klapptisch „F2“/Nils Frederking, Straßenbahn „FLEXITY Berlin“/IFS Design, Leitsystem „KONNI“/eckedesign, Büroraumleuchte „NEO“/Kleihues + Kleihues, Backzubehör „Pâtisserie“/Ute Sickinger, Sitzmöbelserie „SETU“/ Studio 7.5, Applikationssystem für Vertebroplastie „SIS“/ION Design GmbH, Digitales DJ-System „Traktor Kontrol S4“/Native Instruments GmbH, USB-Cli/Emamidesign, Dezentrales Heizungspumpensystem „Wilo-GENIAX“/Mehnert Design, Mikromorphes Dünnschichtsolarmodul „X-Series MICROMORPH“/Inventux Technologies AG.

Kuratorzy: Dr Angela Schönberger, Hans Ehrich, Prof. Holger Jahn, Prof. Axel Kufus, Joachim Schumann und Prof. Peter Raacke oraz reprezentanci instytucjonalni Tanja Mühlhans, Ingrid Walther, Sarah Tietze.

Organizator: IDZ | Internationale Design Center Berlin oraz Concordia Design

Do kogo skierowane są obie wystawy? Mieszkańcy miasta, osoby zainteresowane wzornictwem w całym kraju, projektanci, biznes, studenci, media.

Miejsce wystawy: Concordia Design

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas