Designteka

wydarzenia

ECOWEEK2012

09.05.2012

Z czym kojarzy Ci się kolor zielony?

Zadając dziś to pytanie musimy spodziewać się odpowiedzi, że zielona jest murawa na boisku, a piłka jest jedna i bramki są dwie. My wyjątkowo nie chcemy wspominać o Mistrzostwach Europy w piłce nożnej. Chcemy zaprosić na inne, ciekawe wydarzenie, które nam znacznie bardziej kojarzy się z kolorem zielonym.

Już 17 maja rusza pierwszy raz w Polsce znana na całym świecie ekologiczna konferencja ECOWEEK2012. W krakowskiej Willi Decjusza spotkają się architekci oraz studenci zaangażowani w tworzenie ekologicznych rozwiązań. Pierwszy polski ECOWEEK odbywa się pod hasłem „Spotkanie w zielonej dzielnicy” (Reunion in Green District). Grupa Nowy Styl jest patronem tego zielonego wydarzenia.

„Inicjatywa ECOWEEK jest niezwykle popularna na całym świecie. Cieszymy się, że dotarła również do Polski.” – mówi Magdalena Tokarczyk-Cyran, Dyrektor Marketingu Grupy Nowy Styl. „Angażujemy się w wiele działań promujących ekologię, szczególnie w architekturze i projektowaniu wnętrz. Tym bardziej odczuwamy satysfakcję ze współpracy z organizatorami ECOWEEK2012.”

Program całego wydarzenia zawsze składa się z dwóch części. Pierwsza to kilkudniowe warsztaty dla studentów dotyczące konkretnego, realnego problemu architektonicznego. W Krakowie od 10 maja grupy warsztatowe pracują nad koncepcją rewitalizacji zabytkowej strzelnicy zlokalizowanej w sąsiedztwie miejsc konferencji. Każdą grupę wspierają wybitni architekci. Są to przedstawiciele medusagroup, NArchitekTURA, Vostok, Mofo, także Maciej Siuda i Rodrigo Garcia Gonzalez – twórcy tegorocznego, zwycięskiego pawilonu na wystawie w Wenecji.

Następnie odbywa się konferencja, podczas której poza prezentacjami prac warsztatowych, osobistości ze świata architektury wygłaszają prelekcje. Pierwsza polska konferencja odbędzie w dniach 17-19 maja. A wykłady wygłoszą między innymi Marta Pozo (MVRDV/Holandia), Vasilis Maroulas, (ARUP/Wielka Brytania), Ulf Meyer (Ingenhoven Architects/Niemcy), Nicola Delon (Encore Heureux/Francja) oraz Grzegorz Piątek (zdobywca wspólnie z Jarosławem Trybusiem, Złotego Lwa na Międzynarodowym Biennale Architektury w Wenecji). Prelegentami będą również Bartosz Haduch (NarchitekTURA) oraz Łukasz Zagała i Przemysław Łukasik (Medusa Group).

Wstęp na konferencję jest bezpłatny.

Więcej informacji:

www.facebook.com/Ecoweek2012Krakow

http://ecoweekconference.org/files/ecoweek2012_PL/index.html

 

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas