Designteka

wydarzenia

Edukreacja w Łodzi

02.10.2012

„Edukreacja. Spotkanie dzieci z designem” – nauka przez zabawę i doświadczenie.

W dniach 18-28 października 2012r. odbędzie się w Łodzi 6. edycja Łódź Design Festival, a w jego ramach “Edukreacja. Spotkanie dzieci z designem”. Już po raz drugi wychodzimy z propozycją programową dla dzieci oraz ich rodziców z przekonaniem, że warto pokazywać im dobre projekty, zabierać je na warsztaty i festiwale, a tym samym od maleńkości kształtować w nich poczucie estetyki.

Podczas festiwalu dzieci wraz z opiekunami będą mogły wziąć udział w warsztatach rozwijających ich kreatywność (zapisy pod adresem edukreacja@lodzdesign.com w dniach 1-10 października 2012r.). Zajęcia poprowadzą m.in. projektanci z Aze Design, Dorota Sibińska z Xystudio czy Maria Strzelecka z Luka Bandita. Odwiedzając wyposażoną w kreatywne zabawki bawialnię, dzieci otrzymają w prezencie specjalnie na tę okazję przygotowaną wycinankę w formie kalendarza. Będą również mogły uczestniczyć w spacerach po wystawach w Centrum Festiwalowym (Targowa 35) z wyjątkowym przewodnikiem – Ewą Solarz, autorką pierwszej polskiej książki o dizajnie dla najmłodszych D.E.S.I.G.N., która w przystępny sposób przekłada język sztuki na język dzieci. Spacery odbędą się w soboty – 20.10 i 27.10 dla dzieci do lat 6 oraz w niedziele – 21.10 i 28.10 dla dzieci powyżej lat 7, w godzinach 13:00–13:30 (zapisy pod adresem edukreacja@lodzdesign.com w dniach 1-10 października 2012r).

Specjalnie dla najmłodszych przygotowujemy również wystawę “Dizajn dla dzieci” prezentującą współczesne projekty mebli i zabawek, wpisujących się w słynną zasadę zrównoważonego dizajnu 3R (Reduce, Reuse, Recycle) oraz wystawę ilustracji z książki “Ilustrowany elementarz dizajnu, czyli 100 rzeczy narysowanych przez 25 ilustratorów”, która będzie miała swoją premierę podczas tegorocznej edycji festiwalu.

Więcej na www.lodzdesign.com

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas