Designteka

wydarzenia

Electrolux Design Lab 2014

17.03.2014

Ruszyła kolejna edycja konkursu dla młodych designerów – Electrolux Design Lab 2014!

Electrolux Design Lab to cieszący się szerokim uznaniem i zainteresowaniem na całym świecie, prestiżowy konkurs dla studentów i absolwentów wzornictwa oraz kierunków technicznych. Tematem przewodnim tegorocznej – 12-tej już edycji, jest Tworzenie zdrowych domów. Uczestnicy będą walczyć o atrakcyjne nagrody finansowe oraz wspaniałe perspektywy rozwoju zawodowego – staż w jednym z centrów projektowania firmy Electrolux.

Zdrowe Domy przyszłości

Electrolux Design Lab to międzynarodowy konkurs, powstały z myślą o kreatywnych studentach i absolwentach wzornictwa oraz kierunków technicznych. Jego celem jest inspirowanie młodych designerów do projektowania rozwiązań, które sprostałyby wyzwaniom miejskiego stylu życia przyszłości oraz nagradzanie najciekawszych z nich. W tegorocznej edycji uczestnicy zmierzą się z tematyką Tworzenia zdrowych domów, czyli miejsc komfortowych, zdrowych oraz zrównoważonych. Stawką w walce o zwycięstwo, oprócz prestiżowego tytułu, jest 5000 euro oraz półroczny staż w jednym z centrów projektowania Electrolux.

Kulinarne przyjemności, Pielęgnacja materiałów, Oczyszczanie powietrza

W tegorocznej edycji konkursu, jury poszukuje niezwykłych pomysłów na produkty, akcesoria i usługi w 3 obszarach tematycznych: Kulinarne przyjemności, Pielęgnacja materiałów oraz Oczyszczanie powietrza. Aby wziąć udział w konkursie, uczestnicy powinni przedstawić stronie internetowej konkursu opis swojego innowacyjnego projektu, szkic ilustrujący ideę oraz płynące z niego korzyści dla konsumentów. Czas na to mają do 6 kwietnia 2014 r.

Konkurs zostanie zrealizowany w kilku etapach. W czasie jego trwania, młodzi projektanci będą rozwijać swoje koncepcje, zamieszczać i udostępniać nowe treści na blogu, jak również otrzymywać informacje zwrotne na temat ich projektu od ekspertów Electrolux. Zwycięzca konkursu zostanie wybrany przez jury złożone ze światowej sławy specjalistów w dziedzinie designu w listopadzie 2014 r. Otrzyma on niepowtarzalną możliwość odbycia półrocznego stażu w jednym z ośrodków projektowania Electrolux oraz nagrodę finansową w wysokości 5 tysięcy euro. Organizatorzy przewidzieli także gratyfikacje dla uczestników, którzy zajmą 2 i 3 miejsce – do rąk szczęśliwców trafi odpowiednio 3 tysiące i 2 tysiące euro. Autor pracy, która zyska największe uznanie podczas głosowania internautów, zostanie nagrodzony kwotą 1 tysiąc euro.

Przyszłość polskiego designu

Electrolux Design Lab przyciąga studentów i absolwentów z całego świata. Do zeszłorocznej edycji konkursu zgłosiło się ponad 1700 uczestników z ponad 60 krajów. Jednym z nich była Małgorzata Blachnicka, która za sprawą swojego niezwykłego projektu – oddychającego panelu okiennego Atem, zakwalifikowała się do półfinałowej dwudziestki. Jednak to nie jedyny i nie największy sukces polskich uczestników Electrolux Design Lab. W 2012 roku projekt Aeroball, zachwycił jury, a jego autor – Janek Ankiersztajn został zwycięzcą 10-tej edycji konkursu. Zapraszamy do obejrzenia wywiadów z Małgosią i Jankiem, którzy opowiadają o swoich doświadczeniach i wrażeniach z udziału w Electrolux Design Lab oraz planach na przyszłość.

Udział w konkursie Electrolux Design Lab to niepowtarzalna szansa na zaistnienie w świecie designu, zdobycie cennego doświadczenia oraz kontaktów biznesowych.

Zapraszamy do udziału!

Więcej informacji:

• Strona konkursu: electroluxdesignlab.com

• Facebook: https://www.facebook.com/electroluxpolska

• Twitter: twitter.com/Electrolux

• Flickr: flickr.com/photos/electrolux-design-lab

• Pinterest: pinterest.com/electrolux

• Instagram: Instagram.com/electrolux

 

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas