Designteka

wydarzenia

Ergonomiczna arena DESIGN!

10.12.2012

Projektowanie ergonomiczne to hasło przewodnie 5.edycji wydarzenia arena DESIGN (Poznań, 5-8 marca 2013).

Wyznacznikiem jakości dóbr konsumpcyjnych są już nie tylko nowoczesne technologie użyte do ich produkcji, ale to w jaki sposób zostały one wykorzystane, by jak najlepiej służyć odbiorcom. Indywidualizacja i wygoda w połączeniu z przyjazną formą i innowacyjnością, tworzą komplet składowych elementów dobrego projektu, zaś postępująca humanizacja relacji człowiek-maszyna każe skupiać się na predyspozycjach, ograniczeniach i możliwościach ludzkich, co w bardzo widoczny sposób odbija się w światowych trendach panujących w designie. Przedmioty użytkowe mają nie tylko cieszyć oko czy zaskakiwać niebanalną formą, ale przede wszystkim podnosić jakość życia. Taką funkcję w projektowaniu spełnia ergonomia.

 

- arena DESIGN od lat, poza rolą łączenia przedsiębiorców i projektantów, edukuje pokazując produkty wyróżniające się znakomitym designem a przy tym funkcjonalne i ergonomiczne – mówi Monika Wietrzyńska, dyrektor arena DESIGN 2013 – design jest nadal zbyt często kojarzony z luksusowym aczkolwiek zbytecznym produktem lub przedmiotem, tymczasem dobrze zaprojektowany mebel, wazon, rower, długopis, ultrasonograf czy kosiarka do trawy to produkty przede wszystkim funkcjonalne, wygodne, bezpieczne, dostosowane do indywidualnych predyspozycji.

O ergonomii, co-designie, designie uczestniczącym (inclusive design) mówić będą podczas przyszłorocznej areny DESIGN specjaliści, ergonomiści i projektanci z kraju i Europy. Planowane są również wystawy ukazujące ergonomiczne projektowanie w skandynawskim stylu.

Oprócz strefy FORUM (konferencje, warsztaty, prezentacje) nieodłączną częścią areny DESIGN będą ponownie: strefa KREATYWNI (młodzi projektanci i uznane studia projektowe), EDUKACJA (uczelnie wyższe o profilu projektowym), INNOWACJE (nowoczesne materiały i urządzenia, a także specjalistyczne oprogramowanie dla projektantów i architektów) oraz TOP DESIGN (wystawa produktów nominowanych w konkursie TOP DESIGN award). Udział w powyższych strefach zgłaszać można do 17 stycznia 2013 roku.

Więcej informacji na www.arenadesign.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas