Designteka

wydarzenia

Ezri Tarazi w Poznaniu

31.05.2012

Prof. Ezri Tarazi, ekspert w dziedzinie rozwoju produktów – w Poznaniu!

Miasto Poznań oraz School of Form zapraszają na wykład otwarty pt. „Design narratives”, który wygłosi prof. Ezri Tarazi – izraelski projektant przemysłowy, nagradzany w konkursach na całym świecie, ekspert w dziedzinie rozwoju produktów, współpracujący z czołowymi firmami międzynarodowymi.

Wykład odbędzie się 4 czerwca 2012 r. (tj. poniedziałek) o godz. 17.00 w budynku School of Form, mieszczącym się przy ul. Głogowskiej 18 (teren Międzynarodowych Targów Poznańskich) w sali nr 23.

Prof. Ezri Tarazi zaprezentuje w jaki sposób różne projekty mogą odnosić się do zbiorowej wyobraźni danego produktu. Przedstawi wpływ skomplikowanych zależności między naturą, techniką, kulturą, polityką czy problemami społecznymi, które są uwzględniane w procesie projektowania. Wykorzystując własne bogate doświadczenie przedstawi osobiste narracje związane z konkretnymi projektami, które zrywają z rutynowym myśleniem i proponują nowe podejścia, nowe rozwiązania i nowe znaczenia danego produktu.

Spotkanie jest organizowane w ramach „Akademickiego i naukowego Poznania” i stanowi doskonałą okazję zarówno dla studentów, pracowników naukowych uczelni, jak i mieszkańców, do wysłuchania opinii znanych i cenionych autorytetów ze świata nauki, gospodarki, polityki i sztuki.

Do tej pory wiedzą z poznaniakami dzielili się eksperci z takich dziedzin, jak np.: elektrotechnika, nanotechnologia, matematyka, mechanika, onkologia, neonatologia, transport, energie odnawialne, zoologia, histologia, biochemia, neurobiologia, informatyka, mikologia, ekonomia przestrzenna, transport, genetyka molekularna, astrofizyka, anestezjologia, filozofia, antropologia, archeologia, architektura, design, grafika, fotografia, sztuka współczesna, czy muzyka dawna.

Profesor Ezri Tarazi (ur. 1962 r. w Jerozolimie) jest izraelskim projektantem przemysłowym oraz właścicielem studia projektowego Tarazi Studio (www.tarazistudio.com). Od 2004 prof. Ezri Tarazi jest przewodniczącym studiów magisterskich w dziedzinie wzornictwa przemysłowego w Bezalel Academy of Art and Design w Jerozolimie.

Więcej informacji o School of Form i rekrutacji: www.sof.edu.pl

 

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas