Designteka

wydarzenia

FAM FARA i HABE

02.06.2016

FAM FARA i HABE na Wroclove Design Festiwal.

Kids Design Space na Wroclove Design Festiwal 2016 przy współpracy z firmą HABE Kinga Kosińska i marką FAM FARA.

Odbywająca się podczas Wroclove Design Festiwal 2016 interaktywna wystawa i warsztaty RYSO TAPETA w ramach projektu „Kids Design Space – dzieci projektują przestrzeń” były zwieńczeniem współpracy HABE i marki FAM FARA z fundacją OPEN MIND, pomysłodawcą i organizatorem KIDS Design Space.

– Współpraca z Kids Design Space jest potwierdzeniem naszej filozofii-by projektując obserwować zachowanie dzieci, ale i słuchać gdy mówią o swoich potrzebach. Dzieci potrafią w zaskakujący sposób organizować swój świat, warsztaty KDS świetnie to ilustrują…– wyjaśnia Karolina Kosińska-Ageev, projektant FAM FARy.-… U nas takim projektem jest FAM FARowe łóżko, stworzone przez mojego starszego syna. Ja tylko dopracowałam projekt by pasował do kolekcji KUBBIKÓW.

Czym jest w naszym świecie drzewo? Materiałem budowlanym? Częścią krajobrazu? Filtrem powietrza? A może wielkim domem? Dzieci podczas warsztatów RYSO TAPETA, tworząc własne projekty tapet z motywem drzew, starały się odpowiedzieć na te pytania, poznając przy okazji różnorodność form, barw, kształtów pni, liści, korzeni.

Firma HABE Kinga Kosińska i marka FAM FARA podczas tegorocznego festiwalu Wroclove Design zaistniała równolegle w dwóch miejscach – przede wszystkim prezentując produkty na swoim stoisku, drugim miejscem była wystawa PROCES zorganizowana przez Grynasz Studio. Współpraca HABE i FAM FARy z Kids Design Space rozpoczęła się od realizacji KRYJÓWKI – według projektu pracowni architektonicznej PORT w listopadzie 2015 r.

Wiosną 2016 roku firma HABE wykonała także trzy prototypy: lampę zaprojektowaną przez Olę Mirecką oraz 2 biurka według projektu KUBASEK STUDIO, które można było podziwiać na strefie Kids Design Space podczas Wroclove Design 2016.

Projekt KRYJÓWKA powstał w trakcie dwuetapowych warsztatów Kids Design Space, podczas których dzieci wcieliły się w rolę architektów tworząc makietę własnej kryjówki w skali 1:1 z kartonów, papieru, tkanin, gałęzi oraz szyszek. Władze Wrocławia umożliwiły później wybudowanie takiej kryjówki, tym razem według projektu PORT, który zrealizowała firma HABE Kinga Kosińska, właściciel marki FAM FARA – generalny wykonawca koncepcji. KRYJÓWKA znajduje się w Infopunkcie Barbara we Wrocławiu.

Firma HABE Kinga Kosińska od kilkunastu lat zajmuje się wykonywaniem ekskluzywnych mebli sklepowych, biurowych, elementów przestrzeni wystawienniczych i publicznych. Produkty HABE wyróżniają się oryginalnością, prostotą, elegancją i nietuzinkowymi rozwiązaniami technologicznymi. Dzięki własnej stolarni i ślusarni jest w stanie realizować nawet najbardziej nietypowe projekty, podchodząc do nich niestandardowo i kreatywnie, często eksperymentując z materiałami, wprowadzając nowatorskie rozwiązania.

FAM FARA jest znana z kolekcji minimalistycznych a zarazem funkcjonalnych mebli KUBBIKI, wykonanych ze sklejki liściastej i skierowanych nie tylko dla dzieci. Cechą charakterystyczną mebli Fam Fara jest możliwość tworzenia nieskończonej ilości układów i dopasowania do różnych grup wiekowych począwszy od małego dziecka na dorosłych osobach kończąc.

Więcej na www.habe-meble.pl i www.famfara.com.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas