Designteka

wydarzenia

Festiwal Designu i Kreatywności

14.05.2013

25-26 maja 2013 roku w Concordia Design – centrum innowacji, designu i kreatywności w Poznaniu odbędzie się III edycja Festiwalu Designu i Kreatywności dla Dzieci. W programie blisko 300 miejsc na warsztatach rozwijających kreatywność dzieci, spektakle dla najmłodszych Studia Teatralnego Blum, kiermasz dobrze zaprojektowanych przedmiotów, a także laboratorium zabawek – strefa testowania. Nowością jest wystawa Design by Concordia Kids w pełni stworzona przez dzieci.

III edycji Festiwalu przyświeca idea Dla dzieci, przez dzieci. To najmłodsi tworzą specjalne produkty, wcześniej je testując, co gwarantuje ich adekwatność do danego przedziału wiekowego i użyteczność danych marek w świecie dziecka. Idąc tą drogą, stworzyliśmy Wystawę Design by Concordia Kids, gdzie zaprezentujemy eksponaty wcześniej stworzone przez najmłodszych dla ich rówieśników, którzy przyjdą na Festiwal. Co więcej, każdy będzie mógł dobudować element do powstałej ekspozycji lub stworzyć swoją własną, czerpiąc inspirację od małych twórców. Po zakończeniu Festiwalu w Poznaniu wystawa będzie pokazywana na innych imprezach związanych z designem w Polsce.

Jednak idea Dla dzieci, przez dzieci, to nie tylko wystawa. Stawiając na interdyscyplinarność, stworzymy pacynkowy spektakl teatralny, w którym nie tylko zagrają dzieci, ale także wcześniej stworzą jego scenariusz i lalki kukiełkowe. Najmłodsi przygotują również specjalną, festiwalową książkę kucharską, dzięki, której będziemy mogli spróbować dań z ekologicznego Menu by Concordia Kids. A dzieci będą mogli także wziąć udział w warsztatach kulinarnych i przygotować dania ze stworzonej książki kucharskiej. Będziemy również kreatorami mody i stworzymy projekt nadruku na koszulce marki ‘Czesiociuch’. Założyciel marki – sam Czesław Mozil wybierze najlepszy projekt koszulki, którą w wersji limitowanej będzie można zakupić podczas Festiwalu i w „Czesiociuchowym”sklepie.

1. Kiermasz dobrze zaprojektowanych przedmiotów

Jak na kiermasz przystało każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Niestandardowo wydane książki, niezwykle przytulające się lale i misie, a także pluszowe potwory, miękkie poduszki i niszowe ubrania, dla dużych i małych, dla zakręconych i twardziej stąpających po ziemi.

2. Laboratorium Zabawek

Wychodzimy z założenia, że produkty dla dzieci muszą być przetestowane najpierw przez nie same. Przygotujemy specjalną przestrzeń, gdzie odważni projektanci oddadzą swoje zabawki w ręce najmłodszych.

3. Warsztaty kreatywne

Blisko dwadzieścia warsztatów kreatywnych i ponad 300 miejsc dla dzieci… Brzmi zachęcająco, prawda? W programie: projektowanie wigwamu, podróże z Zakamarkowymi bohaterami, zakręcone budowle z lego, a także trening kreatywności dla dzieci.

Pełna lista warsztatów dostępna jest na stronie:

sobota 25.05: http://concordiadesign.pl/eventy/warsztaty/258,1369432800,Warsztaty%3A+Festiwal+Designu+i+Kreatywno%C5%9Bci+dla+Dzieci+Sobota%2C+25+maja

niedziela 25.06: http://concordiadesign.pl/eventy/warsztaty/259,1369519200,Warsztaty%3A+Festiwal+Designu+i+Kreatywno%C5%9Bci+dla+Dzieci+Niedziela%2C+26+maja

4. Teatr dla naj, najmłodszych

Najmłodszych widzów (1,5-5 lat) wraz z rodzicami zapraszamy na spektakle niezwykle popularnego Studia Teatralnego Blum. Tym razem wyruszymy do krainy dźwięku w spektaklu „Śpiewanki” , a także poszukamy bajki, która mieszka w wielkiej księdze w spektaklu „Książeczka Bajeczka”.

5. Smakowite Menu

Festiwal to wspaniała okazja aby zasmakować się w kulinarnych propozycjach z naszego menu, tym razem stworzą go dzieci dla dzieci.

6. Wystawa Design by Concordia Kids

Wystawa w pełni zaprojektowana przez dzieci, biorące udział w warsztatach kreatywnych organizowanych przez kilka weekendów przed Festiwalem. Będą autorskie książki dla rówieśników, autorski spektakl teatralny, dziecięcy projekt mieszkań, okładka magazynu, limitowana wersja koszulki a także sięgające sufitu konstrukcje!

7. Strefa wypoczynku

Wszystkich, którym dość będzie wrażeń zapraszamy do strefy wypoczynku. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni na dzieci i rodziców będzie czekać relaksująca muzyka z BabyRadio, książki do czytania i przeglądania, a także wygodne pufy.

Pierwsza edycja Festiwalu Designu i Kreatywności dla Dzieci Concordia Design zorganizowała w czerwcu 2012, było to zarazem pierwsze w Polsce wydarzenie w całości poświęcone dobremu projektowaniu dla najmłodszych w różnych aspektach od czasu wolnego, zabawę, przedmioty wyposażenia wnętrz, po książki. Przez dwa dni trwania Festiwalu Concordię odwiedziło ponad 1600 dzieci. II edycja odbyła się w październiku 2012 i tym razem odwiedziło nas ponad 2500 osób. To pokazuje jak dużym zainteresowaniem wśród dzieci i rodziców cieszą się wydarzenia, które w jednym miejscu skupiają elementy związane z edukacją, designem i kreatywnością.

Tegoroczna edycja odbędzie się 25-26 maja w Concordia Design w Poznaniu w godzinach od 11:00 do 18:00.

Szczegółowy program festiwalu dostępny jest na stronie www.concordiadesign.pl i na Facebooku http://www.facebook.com/ConcordiaKids?fref=ts

Concordia Design

ul. Zwierzyniecka 3, Poznań

www.concordiadesign.pl

 

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas