Designteka

wydarzenia

Festiwal PLASTER

03.03.2010

Festiwal Plaster  to wydarzenie, które promować będzie młodych grafików związanych z twórczością plakatową i projektowaniem graficznym.

Międzynarodowy Festiwal Plakatu i Typografii PLASTER (połączenie dwóch słów: pl. Plakat i en. Poster) odbędzie się w dniach 26-29 maja 2010 w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu.

plaster

W przestrzeni toruńskiego CSW oraz w przestrzeni miasta pokazywane będą plakaty stanowiące wykładnik tego, co w sztuce plakatu nowe i aktualne. Festiwalowi towarzyszyć będzie konkurs na plakat, warsztaty typograficzne prowadzone przez znakomitych europejskich projektantów oraz wystawa Lexa Drewińskiego wybitnego polskiego plakacisty.

Dodatkowym wydarzeniem odbywającym się w ramach PLASTRA będzie Ogólnopolski konkurs na plakat „TORUŃ 2016” oraz ogólnopolska konferencja pt. Młody plakat polski 2000-2010, dotycząca kondycji plakatu współczesnego i jego pozycji (filozofii) we współczesnym, digitalnym świecie.

Na konferencję zaproszeni zostaną graficy czynnie uprawiający sztukę plakatu oraz historycy i krytycy sztuki. Taka formuła spotkania może stać się okazją do konfrontacji różnych punktów widzenia, teorii z praktyką, a także pretekstem do głębszej refleksji nad przemianami i perspektywami plakatu XXI wieku w kontekście 22. Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie.

Obrady będą odbywały się 27 maja 2010 r. w sali kinowej Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu, Wały gen. Sikorskiego 13.

Dodatkowe informacje: www.csw.torun.pl

Organizatorzy:

CSW Znaki Czasu, Toruń

Wydział Sztuk Pięknych UMK (Zakład Historii Sztuki Nowoczesnej, Zakład Projektowania Graficznego)

Źródło: www.projgraf.umk.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas