Designteka

wnętrza

Fotel Sixteen

29.05.2010

Sixteen to nowy fotel firmy IKER zaprojektowany przez Marka Gawlika.

Sixteen to obszerny, wygodny, przytulny fotel o miękkiej linii pełnej łagodnych krzywizn i krągłości. Jego kształty podkreślają starannie rozmieszczone przeszycia. By dodać mu nieco lekkości i figlarności ozdobiłem go srebrnymi, metalowymi guzikami – wygląda niczym apetyczny deser posypany dekoracyjnymi groszkami lub modna damska torebka ozdobiona nitami. Może być tapicerowany zarówno skórą, jak i tkaniną – świetnie wygląda w bieli, w słodkich pastelach, a także w mocnych, czystych kolorach, takich jak amarant czy limonkowa zieleń.

Marek Gawlik związany jest z firmą IKER od początku jej istnienia. Nastawienie firmy na własne wzornictwo pozwoliło mu na nieskrępowane podejście do tematu projektowania i uczynienia z konstrukcji elementu podrzędnego w stosunku do formy i funkcji. Takie podejście do tematu pozwoliło znaleźć uznanie jurorów konkursu “Dobry Wzór 96” dla nagrodzonej tytułem “Wzór Roku” sofy dudek, łączącej oryginalną formę, funkcję sypialną oraz dobre wykończenie.

Współpraca z designerem Jerzym Schultkiem zaowocowała dwoma produktami nawiązującymi do stylistyki Bauhausu. Były to szezlong gil oraz zestaw flaming wyróżnione w kolejnej edycji konkursu “Dobry Wzór”, przy czym ten ostatni uhonorowany został mianem “Forma 97” w konkursie Inwestora i Dekoratora. Projektem z 2003 roku jest tempest – przejaw ciągot w kierunku form mocno zgeometryzowanych, minimalistycznych. Najnowsze projekty Marka Gawlika to sofa BOXX (2007), sofa supersiesta (2009) i fotel mac (2009).

www.iker.com.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas