Designteka

wydarzenia

Gdynia Design Days 2010 – fotorelacja

14.06.2010

12 czerwca rozpoczęła się Gdynia Design Days, która potrwa do 20 czerwca 2010 roku.

Dobrze zaprojektowana usługa, np. strona internetowa banku, to nie ta, która ma coraz więcej funkcjonalności, tylko ta, która ułatwia nam sprawne korzystanie z usług banku. Dobrze zaprojektowany produkt to nie ten, który jest najładniejszy, tylko taki, który dopasowany jest do naszego mieszkania, naszej estetyki, czynności, którą będziemy nim wykonywać oraz naszej wygody. Każdy konsument musi nauczyć się wybierać. Umieć ocenić, co jest lepsze. Wiedzieć czego może wymagać od swych samorządowych przedstawicieli, żeby miasto, w którym żyje, było ładniejsze i przyjaźniejsze dla niego. Poprzez Gdynia Design Days chcemy konsumentowi, pomóc i pokazać dobre wzorce oraz kryteria oceny – mówi Elżbieta Opiła, dyrektor Gdynia Design Days.

„Otwarte na dobry design” – pod tym hasłem w dniach 12 – 20 czerwca 2010 roku odbywa się trzecia już edycja Gdynia Design Days. Wspólnie z Miastem Gdynia organizuje je Instytut Wzornictwa Przemysłowego – ogólnopolska instytucja zajmująca się wzornictwem. W tegorocznej edycji szczególnie istotne będą najnowsze trendy w projektowaniu, związane z nowymi wyzwaniami, jakie stawia w naszym codziennym życiu globalna gospodarka i globalna kultura.To wydarzenie adresowane jest do mieszkańców Trójmiasta, turystów i wszystkich zainteresowanych podnoszeniem jakości życia.

Hasło tegorocznej GDD brzmi: „Otwarte na dobry design”. Centrum wydarzeń jest Design w Kontenerach – miasteczko na Placu Grunwaldzkim. W 28 kontenerach prezentowane jest 20 studiów projektowych i galerii designu różnych branż, których dotąd w Gdyni nie było, m.in. projekty dla miast, a wśród nich ławka miejska studia Latala. Ponadto swój dorobek pokazują wydziały wzornictwa szkół wyższych, laureaci konkursów designerskich i firmy komercyjne znane z dobrze zaprojektowanych produktów. W Bramie Spotkań, co wieczór, odbywają się  prezentacje i wykłady, które w tym roku nawiązują do idei dobrze zaprojektowanego miasta.

Więcej na www.gdyniadesigndays.eu

Zdjęcia: redakcja designteka.pl

Widzieliśmy, polecamy!

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas